۰

شهرداری‌ها و دهیاری‌ها سپر بلایی برای دولت شدند

قم نیوز: رئیس شورای شهر قم با بیان اینکه امروز شهرداری‌ها، شوراها و دهیاری‌ها سپر بلای دولت هستند، گفت: باید این نهادها بیشتر تقویت شوند.
شهرداری‌ها و دهیاری‌ها سپر بلایی برای دولت شدند
شهرداری‌ها و دهیاری‌ها سپر بلایی برای دولت شدند
به گزارش قم نیوز عبدالله جلالی ظهر امروز در همایش روز شهرداری و دهیاری که در سالن جلسات معصومیه فرمانداری برگزار شد، با انتقاد از کثرت موجود در قوانین شهرداری‌ها اظهار داشت: باید یک بازنگری در قوانین صورت بگیرد.

رئیس شورای شهر قم افزود: امروز اگر قرار است شهرداری‌ها و شوراها توفیقاتی داشته باشند نیازمند داشتن یک نگاه نرم‌افزاری هستیم، همچنین توسعه حمل‌ونقل عمومی نیازمند پشتیبانی بیشتر دولت است.

وی با بیان اینکه لایحه ارزش‌افزوده دو سالی بوده که دغدغه شورایاری استان و دهیاری‌ها شده است، ادامه داد: اگر بخواهیم نقصی را عنوان کنیم شروع زمان این لایحه است که نباید در بودجه به‌عنوان مالیات در نظر گرفته شود زیرا عوارض محلی بوده و نباید به خزانه دولت واریز شود.

جلالی بیان کرد: حجم بافت فرسوده که به تصویب شورای عالی معماری رسیده 1850 هکتار است که بیش از 300 هکتار آن بافت تاریخی قرار دارد، همچنین بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده در وضعیت رکود قرار دارد درواقع در قم احیای بافت فرسوده متوقف بوده و خیلی کار جدی صورت نگرفته است.

رئیس شورای شهر قم درباره پیگیری مطالبات بودجه‌های مرتبط با دهیاری‌ها و شهرداری‌ها که در دولت به تصویب رسیده است هم گفت: انتظار داریم استیفای حقوق مجموعه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در حوزه وزارت کشور دنبال شود.

جلالی در مورد عدم تعیین تکلیف نیروها گفت: اینکه سال‌هاست تعیین وضعیت نیروی انسانی در یک کما قرار دارد و چه زمانی می‌خواهند درباره این نیروی انسانی تعیین تکلیف شود جای سؤال است.

رئیس شورای شهر قم در پایان با بیان اینکه امروز شهرداری‌ها، شوراها و دهیاری‌ها سپر بلای دولت هستند، گفت: باید این نهادها بیشتر تقویت شوند.

انتهای پیام/  137
جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۰
کد مطلب: 79458
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *