۰

ایجاد گذر ورزش‌ها و بازی‌های بومی در جشنواره اقوام و عشایر

قم نیوز: مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اشاره به ایجاد گذر بازی و ورزش‌های اصیل ایرانی در جشنواره اقوام و عشایر از ایجاد گذر ورزش زورخانه‌ای، بازی‌های بومی و هاکی که از ورزش‌های اصیل و فراموش‌شده ایرانی است،‌ به‌عنوان نمونه‌هایی از فرهنگ اصیل ایرانی در بخش ورزشی این جشنواره خبر داد.
ایجاد گذر ورزش‌ها و بازی‌های بومی در جشنواره اقوام و عشایر
ایجاد گذر ورزش‌ها و بازی‌های بومی در جشنواره اقوام و عشایر
به گزارش قم نیوز ابوالقاسم مقیمی با اشاره به برگزاری گذر بازی و ورزش‌های اصیل ایرانی در جشنواره اقوام و عشایر اظهار کرد: ورزش زورخانه‌ای، بازی‌های بومی و هاکی که از ورزش‌های اصیل و فراموش‌شده ایرانی است،‌ به‌عنوان نمونه‌هایی از فرهنگ اصیل ایرانی در بخش ورزشی این جشنواره با مخاطبان بسیاری روبه‌رو شده است.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در بوستان‌های سطح شهر به معرض نمایش و استفاده عموم مردم درآمده است، گفت: توضیح و تشریح ابزار و آداب و این ورزش و نیز اجرای نوجوانان و جوانان ازجمله ویژگی‌های این برنامه است که موجب استقبال و رضایت عموم شهروندان گردیده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با گرامیداشت دهه کرامت، تصریح کرد: ایجاد نشاط اجتماعی و سوق دادن شهروندان به فرهنگ اسلامی و ایرانی در مناسبت‌های دینی و ملی و ایام فراغت مردم، یکی از سرفصل‌های جدی خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم است که مورد تأکید بزرگان، نمایندگان مجلس و شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری نیز قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: نمایش و ترویج هویت‌های فرهنگی جامعه به شهروندان و البته زائران، که موجب تشویق به گرایش و جهت‌گیری عمومی به سمت آنها می‌شود، از اهداف فرهنگ شهروندی است که با برنامه مشخص و مستمر در طول سال دنبال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی،‌ هنری،‌ ورزشی شهرداری قم به بی‌سابقه بودن جشنواره اقوام و عشایر در قم اشاره کرد و با تأکید بر مشارکت هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و هیئت بازی‌های بومی و محلی و هیئت هاکی،‌ خاطرنشان کرد: ارائه خدمات رایگان و مشارکتی از اهداف ترویجی ما در حوزه فرهنگ است و در کنار این خدمات،‌ اصرار داریم تا گروه‌های سنی مختلف به‌ویژه کودکان،‌ نوجوانان و جوانان بتوانند رابطه پایداری را با مدیریت شهری در حوزه فرهنگی،‌ هنری،‌ ورزش و اجتماعی داشته باشند.

انتهای پیام/ 110
پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 79651
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *