۰

اجرای طرح اوقات فراغت در 200 پایگاه بسیج استان قم

قم نیوز: معاون تعلیم و تربیت سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) گفت: طرح اوقات فراغت تابستانی با عنوان جوانه‌های صالحین در ۲۰۰ پایگاه بسیج این استان اجرایی شده است.
اجرای طرح اوقات فراغت در ۲۰۰ پایگاه بسیج استان قم
اجرای طرح اوقات فراغت در ۲۰۰ پایگاه بسیج استان قم
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ مجید شرفی نیا اظهار داشت: این طرح برای استفاده همه گروه‌های سنی کودک، نوجوان و جوان در بخش‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، اردویی و نظامی به‌صورت رایگان است.

معاون تعلیم و تربیت سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) با اشاره به اینکه طرح تابستانی اوقات فراغت بسیج از انتهای خردادماه آغازشده است و تا پایان شهریورماه ادامه دارد، افزود: هدف اصلی از اجرای این طرح، جذب نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به پایگاه‌های بسیج و بهره‌مندی از برنامه‌های متنوع آن است.

وی ادامه داد: با تعامل و همکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی همچون اداره کل تبلیغات اسلامی و کانون مساجد، بخشی از برنامه‌های طرح تابستانی بسیج در قم به‌صورت مشارکتی برگزار می‌شود که از تأثیرگذاری بیشتری نیز برخوردار است.

شرفی نیا گفت: در طرح تابستانی بسیج، برنامه‌های متنوعی به‌تناسب امکانات پایگاه‌ها و نیاز شرکت‌کنندگان تدارک دیده‌شده که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها برگزاری کلاس‌های تلاوت و روخوانی قرآن کریم برای آشنایی بیشتر نوجوانان و جوانان استان با معارف الهی است.

وی بیان کرد: همچنین تلاش شده است تا برنامه‌های نظامی و جذاب همچون آشنایی با انواع سلاح و باز و بست کردن آن برای نوجوانان و جوانان شرکت‌کننده در این طرح اجرا شود.

معاون تعلیم و تربیت سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) ادامه داد: توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تبیین خواسته‌های رهبر معظم انقلاب از نوجوانان و جوانان از دیگر محورهای موردتوجه در طرح اوقات فراغت بسیج است.

شرفی نیا گفت: آموزش نوجوانان و جوانان برای داشتن حضوری مؤثر و سالم در فضای مجازی و آشنایی با آسیب‌های آن نیز در برنامه‌های طرح اوقات فراغت تابستانی بسیج استان قم موردتوجه قرارگرفته است.

وی بیان کرد: برنامه‌های ساماندهی اوقات فراغت بسیج تنها برای فصل تابستان نیست و این نهاد در همه ایام سال برای جذب و آموزش نوجوانان و جوانان استان برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده است.

انتهای پیام/  137
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
کد مطلب: 79909
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *