۰
مسئول قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی:

برای مقابله با گسترش بدحجابی در قم، مردم و مسئولان به میدان بیایند

قم نیوز: مسئول قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی تصریح کرد: اگر می خواهیم که جلوی گسترش بدحجابی در شهر مقدس قم را بگیریم، هم مردم و هم مسئولان باید دغدغه مندانه به میدان بیایند.
برای مقابله با گسترش بدحجابی در قم، مردم و مسئولان به میدان بیایند
برای مقابله با گسترش بدحجابی در قم، مردم و مسئولان به میدان بیایند
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر گرجی با بیان این که برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه، باید به ابعاد و عرصه های مختلف توجه کرد، اظهار داشت: ما در گذشته نیز طرح های تفصیلی برای این منظور آماده کرده بودیم و اینک نیز طرح های خوبی تهیه کرده ایم که آماده ایم با همکاری مسئولان ، آن ها را برای اجرایی شدن ارایه نماییم.

وی با اشاره به اهمیت رعایت عفاف و حجاب از منظر آیات و روایات گفت: با رجوع به آیات و روایات مشاهده می کنیم که یکی از مهم ترین مباحثی که در قرآن کریم و در کلام اهل بیت(ع) صراحتاً به آن پرداخته شده و حتی به شکل کنایه ای نیز گفته نشده ، همین مساله است به طوری که در آیات کلام وحی، جزییات حجاب نیز بیان شده و از این رو کسی نباید بگوید که در قرآن به مساله حجاب پرداخته نشده است

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم همچنین افزود: اساساً ما کمتر موضوعی در قرآن داریم که مثل عفاف و حجاب ، خدای متعال ، جزییات آن را نیز مطرح کرده باشد و به کیفیت پوشش نیز اشاره نماید.

حجت الاسلام و المسلمین گرجی در ادامه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت فرهنگی قم به خصوص از حیث حجاب و عفاف ابراز داشت: شهر مقدس قم ام القرای جهان اسلام است و همان طور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند این شهر آبروی نظام جمهوری اسلامی در دنیاست و لذا حراست از جایگاه و قداست آن، وظیفه همه مردم و مسئولان است.

وی گفت: ما باید از طریق رسانه های جمعی به خصوص صدا و سیما، همچنین منابر و خطبه های نماز جمعه و دیگر عرصه ها به تبیین ضرورت این مساله بپردازیم و در این باره سستی و کوتاهی نداشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین گرجی ادامه داد: گام دوم این است که در حوزه حجاب و عفاف ، کار اثباتی کنیم، به این معنا که امکانات و لوازم و مقدمات باحجاب شدن بانوان در جامعه را فراهم کنیم و به عقیده بنده ، این مساله باید به عنوان یک اصل قرار گیرد.

وی افزود: یکی از کارهای خوب این است که به شکل های مختلف و البته مشهود، از بانوان محجبه تجلیل و حمایت و تقدیر کنیم چرا که به این وسیله ارزش عفاف و حجاب مورد تجلیل قرار می گیرد.

مسئول قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی همچنین خاطرنشان کرد: گرچه بسیاری از افراد بدحجاب به علت عدم اطلاع و یا فرهنگ نامناسب دچار بدحجابی و بدپوششی هستند، اما به هر حال در این باره برخورد مقابله ای و کار نفیی نیز لازم است، چرا که عده ای هر چند معدود، در این قضایا عوامل دشمن هستند و از خارج پول گرفته و هدایت می شوند تا در جامعه هنجارشکنی کنند.

وی افزود: همان طور که ما اجازه نمی دهیم ، فضای جامعه برای دزدها و قاتل ها و تروریست ها ، امن باشد، برای عوامل و ترویج دهندگان بی حجابی و بدحجابی نیز نباید امنیت وجود داشته باشد ، چرا که این ها امنیت اجتماعی و فرهنگی و روانی مردم را برهم می زنند.

این استاد حوزه بیان داشت: از آن سو از مسئولان قضایی و امنیتی می خواهیم که نسبت به توهین افراد بی حجاب به بانوان محجبه که امر به معروف و نهی از منکر می کنند، واکنش قاطعانه داشته باشند تا فضا به گونه ای نشود که برعکس ، محجبه های ما احساس ناامنی کنند.

وی گفت: در هر صورت آن چه مهم است این که بدانیم حجاب از نظر شرعی و اخلاقی یک امر واجب است و با قطع نظر از این که یک واجب شرعی است، یک الزام قانونی نیز محسوب می شود و لذا نیروهای خدوم انتظامی همان طور که با نبستن کمربند ایمنی برخورد می کنند و باید بکنند می بایست با بدحجابی نیز بر اساس قانون مقابله کنند.

حجت الاسلام و المسلمین گرجی در خاتمه ابراز داشت: قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی با یک پشتوانه خوب مردمی و علمی آمادگی دارد که در تعامل با مسئولان به بهبود وضعیت حجاب و عفاف در شهر مقدس قم کمک کند و البته از مردم هم می خواهیم که در این باره هوشمندانه و دغدغه مندانه در میدان حضور داشته باشند ، چرا که به فرموده رهبر معظم انقلاب هر جایی که کشور و نظام با معضل و مشکلی روبرو بوده، حضور آگاهانه و توأم با بصیرت مردم، باعث شده مشکلات حل شود و در این قضیه نیز قطعاً چنین است.

انتهای پیام/ 110
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 80023
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *