۰

مشترکان کشاورزی با 4 ساعت خاموشی 20 ساعت برق رایگان دریافت می‌کنند

قم نیوز: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم با بیان اینکه در مصارف کشاورزی طرح‌هایی برای کنترل مصرف برق در حال اجرا است گفت: مشترکین کشاورزی با ۴ ساعت خاموش کردن چاه آب در زمان پیک مصرف ۲۰ ساعت برق رایگان پاداش می‌گیرند.
مشترکان کشاورزی با ۴ ساعت خاموشی ۲۰ ساعت برق رایگان دریافت می‌کنند
مشترکان کشاورزی با ۴ ساعت خاموشی ۲۰ ساعت برق رایگان دریافت می‌کنند
به گزارش قم نیوز مهدی آهنین‌پنجه ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات شرکت توزیع برق استان قم برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های استان قم در زمینه مصرف برق به واسطه زائرپذیری و وجود اماکن مذهبی و تفریحی اظهار داشت: بیش از 400 امامزاده و 1200 مسجد و حسینیه در قم وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه بیش از 600 هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد، تصریح کرد: 4041 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 3798 کیلومتر شبکه فشار ضعیف در استان وجود داشته که میزان خاموشی‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته با کاهش چشمگیری روبرو شده است و خاموشی‌ها در قم به 1.43 دقیقه خاموشی در روز رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم با بیان اینکه در سال گذشته 3364 میلیون کیلووات ساعت برق در قم به فروش رسیده است، ابراز کرد: بخش‌های خانگی با بیش از 36 درصد، صنعت 28.88 درصد، عمومی 10.4 درصد، کشاورزی 12.55درصد، سایر مصارف 9.78 درصد و بخش روشنایی معابر با 1.83 درصد مصرف‌کنندگان برق در قم هستند.

وی بیش از 80 درصد مشترکین را از نظر تعدادی مربوط به خانوارها دانست و افزود: تلفات در سال 87 به میزان 16 درصد بود که در سال گذشته با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این رقم به 9.84 درصد رسیده است که سیر نزولی تلفات همچنان در قم ادامه دارد.

آهنین‌پنجه میزان مصرف برق در پیک مصرف در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: بیشترین حجم ثبت‌شده مصرف برق در قم مربوط به هفته گذشته با 827 مگاوات بوده که با رشد بیش از 6 درصدی روبه‌رو شده است.

وی با اشاره به پروژه‌های انجام‌شده برای توسعه شبکه برق استان قم یادآور شد: تعداد پست‌های برق در سال 95 تعداد 15 پست بود که این رقم در سال 98 به 21 پست رسیده است، تعداد ترانس‌ها نیز در این مدت از 29 به 41 ترانس رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از بروز خاموشی‌ها صنعتگران، کشاورزان استان و ادارات و تا حدودی مشترکین خانگی کمک کردند تا حجم خاموشی‌ها به‌شدت کاهش یابد که برای صنعت استان طرح‌هایی شامل جابه‌جایی روز تعطیل از جمعه به یکی از روزهای هفته، قرار دادن برنامه تعطیلات و تعمیرات در ماه‌های تیر و مرداد و نهایتاً استفاده از دیزل ژنراتور در زمان پیک مصرف پیشنهادشده است.

وی با بیان اینکه در مصارف کشاورزی نیز طرح‌هایی برای کنترل مصرف برق در حال اجراست، اضافه کرد: مشترکان کشاورزی با 4 ساعت خاموش کردن چاه آب در زمان پیک مصرف 20 ساعت برق رایگان پاداش می‌گیرند.

آهنین‌پنجه افزایش تعرفه‌های برق مشترکین خانگی و افزایش پلکانی تعرفه را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: مشترکان خانگی می‌توانند تنها با 10 درصد کاهش مصرف برق از 20 درصد کاهش مبلغ قبوض برق استفاده کنند.

وی ارتباط مردمی و رفع‌ و رجوع مشکلات مردم را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: جهت ارتقا تعامل با مشترکین و جلب رضایت آنان از سال 97 ایجاد زیرساخت‌های متناسب برای این منظور در دستور کار شرکت توزیع نیروی برق استان قم قرار گرفت و دستورالعمل ایجاد این ارتباط تدوین و با شرکت‌های مربوطه قرارداد منعقد شد و در نهایت تا دی‌ماه 97 این لینک ارتباطی برقرار و زمینه را برای فعالیت‌های موردنیاز آتی فراهم آورد.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب: 80089
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *