۰

کمربندی جدید قم امسال کلنگ‌زنی می‌شود

قم نیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم از کلنگ‌زنی کمربندی جدید قم در سال جاری خبر داد.
کمربندی جدید قم امسال کلنگ‌زنی می‌شود
کمربندی جدید قم امسال کلنگ‌زنی می‌شود
به گزارش قم نیوز محسن بهشتی با بیان اینکه منابع عمرانی استان به دلایل مختلفی بسیار کم است اظهار داشت: ما در بسیاری از پروژه‌ها از اعتبارات ملی استفاده کرده و بخشی دیگر نیز با همکاری شهرداری از 1850 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی این نهاد استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های ملی و مهم استان قم افزود: حدود چند هزار میلیارد تومان سالانه هزینه قطار پرسرعت تهران- قم-اصفهان بوده که این نیز یکی پروژه‌های ملی استان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: در سال جاری کمربندی جدید قم کلنگ‌زنی می‌شود و امیدواریم که در هفته دولت بتوانیم با سرمایه‌گذار این پروژه به نتیجه مطلوب رسیده و این سرمایه‌گذار را معرفی کنیم.

وی با اشاره به اعتبارات این پروژه، عنوان کرد: این پروژه هزینه‌ای بالغ‌ بر دو هزار میلیارد تومان دارد که تنها 30 درصد آن آورده دولت است و 70 درصد مابقی آورده بخش خصوصی است.

بهشتی با تأکید بر نقش سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان قم گفت: در زمینهٔ گردشگری نیز بخش خصوصی فعالیت‌های قابل‌توجهی دارد که می‌توان از جمله به هتل‌سازی‌ها و ساخت مجتمع‌های فرهنگی و اقامتی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در مقابله با حفر و استفاده از چاه غیرمجاز در شورای حفاظت آب استان به شکل جدی پیگیری می‌شود، افزود: ما بسیاری از این چاه‌ها را به شکل کامل پر و مسدود کردیم و با هماهنگی با وزارت نیرو با مسدود کردن هر دو چاه مقداری آب برای استفاده در پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های عمرانی در استان قم به استان تخصیص داده می‌شود.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲
کد مطلب: 80145
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *