۰

برطرف کردن آلودگی‌های رودخانه سلمان قم نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی است

قم نیوز: معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست قم آلودگی‌های رودخانه سلمان را مورداشاره قرار داد و گفت: این رودخانه لب مرز حریم قم قرار دارد و برای برطرف کردن آلودگی آن نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی هستیم.
برطرف کردن آلودگی‌های رودخانه سلمان قم نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی است
برطرف کردن آلودگی‌های رودخانه سلمان قم نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی است
به گزارش قم نیوز اسماعیل احمدزاده پیش از ظهر امروز در چهارمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان قم که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، آلودگی‌های رودخانه سلمان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این رودخانه در لب مرز حریم قم قرار دارد و برای برطرف کردن آلودگی آن نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی هستیم چرا که در قوانین ابهاماتی وجود داشت در نتیجه قرار شد شهرداری ورود کرده و پسماند صنعتی در سایت 18 هکتاری تخلیه شود.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست قم افزود: پسماندهای ویژه ازنظر مکان‌یابی دارای حساسیت‌های خاص خود بوده و در مدیریت پسماند استان موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: سازمان محیط‌زیست برای امحای ضایعات و پسماند صنعتی لیستی داده است، این کار به‌تازگی در استان قم نیز در حال انجام بوده و بیش از 40 واحد موظف به انجام این کارشده‌اند.

احمدی‌زاده با بیان اینکه نزدیک‌ترین مکان برای تخلیه پسماندهای صنعتی و ویژه کنار سایت شهرداری است، ابراز کرد: به دنبال آن هستیم در صورت تأیید این نقطه، پسماندهای ویژه و صنعتی به این مکان انتقال یابد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست قم عنوان کرد: امیدواریم با برنامه‌ای که سازمان محیط‌زیست در نظر گرفته واحدها هم میزان پسماند خود و هم نوع امحاء پسماند ویژه و صنعتی را اعلام کنند، نظر استان بیشتر این بوده که این نوع پسماند در مراکز دیگری امحاء شود اما اجازه این کار داده نشده و امروز انجام آن را در کنار سایت البرز پیشنهاد داده‌ایم.

در ادامه جلسه معاون نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به‌قرار گرفتن رودخانه سلمان در مرز حریم شهری گفت: لازم است به‌منظور جلوگیری از دفن پسماندهای ویژه و صنعتی در این رودخانه همکاری‌های لازم بین دستگاه‌ها انجام گیرد.

حسین شریفی خاطرنشان کرد: سازمان‌های ذی‌نفعی مانند سازمان صمت باید برای پاکسازی و جلوگیری از دفن پسماندهای ویژه در بستر رودخانه سلمان وارد عمل شده و در این رابطه اهتمام بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۷
کد مطلب: 81090
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *