۰

عضو جامعه مدرسین: پیاده‌روی اربعین بهترین دلیل حقانیت شیعه است

قم نیوز: عضو جامعه مدرسین پیاده‌روی اربعین را قیامت دنیا دانست و گفت این حرکت نقش بسیاری در برپایی ارزش‌های متعالی اسلامی داشته و بهترین دلیل حقانیت شیعه است.
عضو جامعه مدرسین: پیاده‌روی اربعین بهترین دلیل حقانیت شیعه است
عضو جامعه مدرسین: پیاده‌روی اربعین بهترین دلیل حقانیت شیعه است
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ سید محمد غروی با اشاره به ظرفیت‌های پیاده‌روی اربعین اظهار داشت: زیارت اربعین با عنوان یکی از رسوم شیعه از دیرباز تاکنون از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده به‌گونه‌ای که در تأکید این مطلب روایات بسیاری از علائم و نشانه‌های مؤمن و درجایی نیز در کنار نمازهای یومیه قیدشده است.

عضو جامعه مدرسین این حرکت بزرگ جهانی را بهترین دلیل حقانیت شیعه دانست و تصریح کرد: از ویژگی‌های مهم و بارز این پیاده‌روی فراگیری آن و این مطلب که اختصاص به گروه و مذهب و فرقه خاصی نبوده همچنین حرکتی کاملاً ارادی و بدون هیچ اهرم جبری صورت گرفته است.

وی با بیان پیام‌های این پیاده‌روی جهانی افزود: پیاده‌روی اربعین قیامت دنیاست و نقش بسیاری در برپایی ارزش‌های متعالی اسلامی و حقانیت شیعه دارد این در حالی است که دین مورد هجمه بیگانگان قرارگرفته و ارزش‌های دینی نیز زیر پا گذاشته‌شده است.

استاد حوزه و دانشگاه بالاترین پیام این حرکت عظیم را پاسداشت عدالت و حفظ ارزش‌های متعالی قلمداد کرد و گفت: با علم به این مطلب که باطل نابودشدنی و حق ماندنی است نمی‌توان و نباید نسبت به ارزش‌ها و پیام عاشورا بی‌تفاوت عمل کرد و نقش بازدارندگی نسبت به منکرات نداشت.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۴
کد مطلب: 82876
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *