۰

طرح شنبه‌های کتاب در مساجد منتخب استان قم اجرا می‌شود

قم نیوز: مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم گفت: طرح شنبه‌های کتاب هر هفته در مساجد منتخب قم به اجرا درمی‌آید که این طرح فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است.
طرح شنبه‌های کتاب در مساجد منتخب استان قم اجرا می‌شود
طرح شنبه‌های کتاب در مساجد منتخب استان قم اجرا می‌شود
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام سعید روحانی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب خوانی اظهار داشت: ترویج کتاب‌خوانی در جامعه به‌خصوص برای نوجوانان و جوانان یکی از موضوعاتی است که باید مورد تأکید باشد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای برگزاری طرح کتاب‌خوانی در مساجد افزود:طرح شنبه‌های کتاب در کانون‌های مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود که بر اساس آن‌همه اقدامات طرح زیر نظر امام جماعت و مربی مسجد انجام می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم گفت: طرح شنبه‌های کتاب در کانون‌های مساجد سراسر کشور فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است و بر اساس این طرح کتاب‌های مناسب جهت مطالعه نوجوانان مساجدمعرفی می‌شود.

روحانی گفت: احیای نقش کتابخانه‌های مساجد در اعتلای فرهنگ عمومی، رونق بخشیدن به کتابخانه‌های مساجد کشور و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی  ازجمله اهداف برگزاری طرح شنبه‌های کتاب در کانون‌های مساجد است.

وی ابراز کرد: آشنایی نوجوانان و جوانان مساجد بافرهنگ کتاب‌خوانی موضوع مهمی است که مورد تأکید کانون مسجد استان قم است و در این زمینه برنامه‌های مناسبی مدنظر است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم بابیان اینکه 620 کانون فرهنگی در 420 مسجد استان مستقراست، افزود: محور بودن برنامه‌ها بر اساس تفاهم‌نامه از قبل تعیین‌شده است و شبکه‌سازی برنامه‌ها و ارائه خدمات اجتماعی در مساجد است.

روحانی گفت: وظیفه همه مسئولان مربوطه است که با کمک بیشتر وضعیت را برای حضور جوانان فراهم کنند و مشکلات حضور آنان برطرف شود که این امر لبیک به منویات مقام معظم رهبری است زیرا ایشان فرمودند خود را به سلاح علم و معرفت مجهز کنید و برای کانون فرهنگی مساجد آماده کنید و اشاره صریح داشتند که همه گونه افراد را پذیرا باشید.

وی خاطرنشان کرد: طرح شنبه‌های کتاب هر هفته در مساجد منتخب قم به اجرا درمی آید و  امام جماعت یا یکی از اعضای فرهنگی هنری بر اساس این طرح با قرائت صفحاتی از کتاب منتخب بین نماز مغرب و عشا به معرفی آن کتاب می‌پردازند.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب: 82974
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *