استفاده از ظرفیت جهانی بارگاه امام رضا(ع) برای نشر معارف دینی

خبرگزاری فارس , 14 آبان 1398 ساعت 12:30

یکی از مراجع تقلید گفت: باید از ظرفیت جهانی بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) در مسیر احیا و نشر معارف نورانی قرآن و اهل بیت علیهم السلام استفاده کرد.


به گزارش قم نیوز آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی با تقدیر و تشکّر از فعالیت‌های انجام شده در آستان امام رضا(ع) اظهار کرد: مقام خدمتگزاری به آستان مقدّس حضرت امام رضا(ع) افتخار بزرگی است که نصیب شما شده است و باید شاکر این نعمت عظمی باشید و شکر آن این است که بتوانید تمام سعی و تلاش خود را در احیای امر اهل بیت علیهم السلام به کار بگیرید و به زائران آن حرم ملکوتی به بهترین نحو خدمت‌ کنید.

وی در بخشی از بیانات خود، با اشاره به جایگاه معنوی مشهد مقدس بیان کرد: مشهد، پایگاه بزرگ امامت و ولایت است. حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) مورد احترام همه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: هر زائری که وارد آنجا می شود، باید بتواند از فضای معنوی آن حریم امن الهی استفاده کرده و معنویت ومعارف والای رضوی را سوغاتی ببرد. باید از ظرفیت جهانی این بارگاه ملکوتی، در جهت احیا و نشر معارف نورانی قرآن و اهل بیت علیهم السلام استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نسبت به مسائل دینی و فرهنگی شهر مقدس مشهد اهتمام جدی داشته باشید تا بتوانید فضای این شهر مقدّس را آکنده از معنویت و نورانیت معارف رضوی کنید و مسؤولیت امر به معروف و نهی از منکر را که بر عهده همه ماست به بهترین شکل انجام دهید.

آیت الله صافی گلپایگانی یادآور شد: نسبت به زائرانی که وضعیت مادّی خوبی ندارند و تسهیل در امر آنها، توجّه بیشتری داشته باشید که مورد رضایت آن حضرت خواهد بود.

وی، ضمن مسألت توفیقات روزافزون برای حجت الاسلام والمسلمین مروی بیان کرد: در آنچه ما شنیدیم و دیدیم، بحمدالله تعالی موفق بودید و ان‌شاء الله روزبه روز بر توفیقات شما افزوده شود و عنایات حضرت ولی عصر(عج) شامل حال شما و همه خدمتگزاران شریف آستان حضرت ثامن الائمه علیهم‌السلام شود.

انتهای پیام/ 110


کد مطلب: 83358

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/83358/استفاده-ظرفیت-جهانی-بارگاه-امام-رضا-ع-نشر-معارف-دینی

قم نیوز
  http://qomnews.ir