۰
با حضور وزیر علوم؛

پروژه‌های عمرانی دانشگاه قم افتتاح شد

قم نیوز: پروژه‌های تصفیه خانه تأمین آب فضای سبز و فاز اول سرای دانشجویان متأهل با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح و عملیات عمرانی مجموعه رفاهی فرهنگی پردیس خواهران دانشگاه قم آغاز شد.
پروژه‌های عمرانی دانشگاه قم افتتاح شد
پروژه‌های عمرانی دانشگاه قم افتتاح شد
به گزارش قم نیوز منصور غلامی برای افتتاح تعدادی از پروژه‌های عمرانی و همچنین آشنایی با مشکلات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی قم صبح امروز شنبه وارد استان قم شد.

وی ابتدا به دانشگاه قم رفت و پس از حضور در مزار شهدای دانشگاه قم و ادای احترام به شهدا، طی مراسمی با حضور استاندار قم و مسئولان استان تصفیه خانه تأمین آب فضای سبز دانشگاه قم را افتتاح کرد.

این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت سبز وزارت علوم و با توان تصفیه روزانه ۶۰۰ متر مکعب، برای تأمین آب مورد نیاز فضای سبز دانشگاه قم افتتاح شد.

لازم به ذکر است با توجه به کمبود شدید منابع آب شیرین در استان، استفاده از روش‌های نوین آبیاری، جایگزینی آبیاری با آب‌های سطحی جمع آوری شده و آب خام حاصل از تصفیه از مهمترین برنامه‌های دانشگاه قم در راستای برنامه‌های کلان ملی و استانی مدیریت سبز است.

آغاز عملیات عمرانی مجموعه رفاهی و فرهنگی پردیس خواهران دانشگاه قم برنامه بعدی غلامی در دانشگاه قم بود که این مجموعه با همت و مشارکت خیرین دانشگاه ساز و به منظور توسعه امکانات رفاهی و فرهنگی بانوان دانشگاهی ساخته خواهد شد.

همچنین امروز با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری فاز اول خوابگاه متأهلی دانشگاه قم که شامل ۱۰ واحد مسکونی برای دانشجویان متأهل دانشگاه قم است به بهره برداری رسید.

این واحدها به همت خیر نیک اندیش آقای اربابی و مشارکت دانشگاه، در واحدهای ۶۰ متری و با هزینه‌ای بالغ بر هفده میلیارد ریال ساخته شده است.

غلامی همچنین امروز در ادامه سفر خود به قم پروژه‌های عمرانی دانشگاه حضرت معصومه(س) و دانشگاه صنعتی قم را نیز افتتاح خواهد کرد.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۲
کد مطلب: 83481
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *