۰

آیت الله سبحانی: به جای مقام باید به فکر خدمت رسانی به مردم باشیم

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه باید تلاش و کوشش کنیم که بار و آمال ما در پیشگاه الهی کمتر باشد،گفت:هرچه به‌جای مقام خواهان خدمت باشیم سبک بارتر خواهیم بود اما اگر دنبال مقام رفتیم بار انسان سنگین است.
آیت الله سبحانی: به جای مقام باید به فکر خدمت رسانی به مردم باشیم
آیت الله سبحانی: به جای مقام باید به فکر خدمت رسانی به مردم باشیم
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان در درس خارج اصول که در مسجد اعظم برگزار شد،اظهار داشت: باید کوشش کنیم که بارمان در پیش خدا کمتر باشد و آمال نداشته باشیم،آمال و آرزوهای زیاد، بار زیاد می‌آورد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین (ع) بیان کرد: سبک باران نجات پیدا می‌کنند،امام راحل در خواب یکی از فرزندان خود آمدند و بیان کردند که ما عبور کردیم اما عبور مشکل است، این جمله هشداری برای ماست تا مراقب باشیم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تأکید بر اینکه باید تلاش و کوشش کنیم که بار و آمال ما در پیشگاه الهی کمتر باشد،گفت: اگر مسافری بار زیادی داشته باشد دیرتر و سخت‌تر به مقصد می‌رسد اما مسافری که بار کمتری دارد زودتر به نتیجه می‌رسد.

آیت‌الله سبحانی ادامه داد:هرچه به‌جای مقام خواهان خدمت باشیم سبک بارتر خواهیم بود، اما اگر دنبال مقام رفتیم بار انسان سنگین است، البته ممکن است که انسان پربار هم عبور کند اما عبور او سخت خواهد بود و معطل می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان بابیان این‌که در قیامت هم انسان سبک‌بار زود می‌گذرد اما کسی که بار سنگینی دارد معطل خواهد شد، گفت: باید تلاش و کوشش کنیم که بار و آمال ما در پیشگاه الهی کمتر باشد.

وی با اشاره به تواضع مراجع و علما خاطرنشان کرد: علامه طباطبایی درنهایت تواضع و فروتنی در جامعه حضور پیدا می‌کرد و شاید بسیاری وی را نمی‌شناختند که با چه شخصیت بزرگی روبه‌رو هستند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب: 84049
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *