۰

31 موتورسوار در حوادث رانندگی جان باختند

قم نیوز: سرپرست پلیس راهور استان قم با اشاره به تردد 370 هزار دستگاه موتورسیکلت در قم گفت: در سال جاری 31 نفر از موتورسیکلت سواران در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند.
31 موتورسوار در حوادث رانندگی جان باختند
31 موتورسوار در حوادث رانندگی جان باختند
 به گزارش قم نیوز سرهنگ قیصری در نشست علمی «آسیب شناسی روانی، اجتماعی تصادفات و تخلفات راهنمایی و رانندگی» طی سخنانی، فوت ناشی از تصادفات را جزء 5 آمار نخست مرگ و میر دانست و اظهار کرد: همه دستگاه‌ها باید در کاهش تصادفات عزمی جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه خطای انسانی عامل وقوع 70 درصد از تصادفات است، گفت: طی 8 ماهه گذشته در سال جاری، 8 نفر افزایش فوتی و مجروحان نیز 20 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

سرپرست پلیس راهور استان قم با اشاره به اینکه در وقوع تصادفات سه مورد عامل انسانی، وسیله نقلیه و راه نقش دارند، گفت: موتورسیکلت سواران در 8 ماهه گذشته 44 درصد تصادفات را به خود اختصاص داده که متاسفانه 31 نفر در این حوادث جان خود را از دست داده اند.

قیصری تصریح کرد: طبق آمار رسمی بیش از 370 هزار دستگاه موتورسیکلت در استان قم تردد داشته و 16 درصد از تصادفات فوتی را به خود اختصاص داده اند.

وی گفت: نصب و راه اندازی دوربین در 6 نقطه از مسیر رفت و برگشت بلوار مرجعیت موجب شده تا تصادفات در این مسیر به حداقل ممکن برسد.

سرپرست پلیس راهور استان گفت: طی 8 ماهه گذشته 442 هزار و 43 وسیله نقلیه در قم اعمال قانون شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 41 درصد افزایش داشته است.

قیصری، عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و تغییر ناگهانی مسیر را از عوامل مهم در تصادفات رانندگی برشمرد و بر سهم زیرساخت‌های مناسب و همچنین دوربین‌های هوشمند و مکانیزه در کاهش تصادفات تاکید کرد.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۵
کد مطلب: 84273
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *