۱
رئیس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد؛

ارسال ۳۰۰ مقاله به همایش نظریه انتظار در اندیشه آیت الله خامنه‌ای

قم نیوز: دبیر علمی همایش «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه‌ای» از ارسال بیش از ۳۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد و گفت: مقالات برتر در قالب چهار جلد کتاب منتشر می‌شود.
ارسال ۳۰۰ مقاله به همایش نظریه انتظار در اندیشه آیت الله خامنه‌ای
ارسال ۳۰۰ مقاله به همایش نظریه انتظار در اندیشه آیت الله خامنه‌ای
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام حسین الهی‌نژاد در افتتاحیه همایش بین المللی «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه‌ای» که به همت پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سالن شیخ طوسی این پژوهشگاه برگزار شد، با بیان اینکه باور و اندیشه مهدویت با مبانی قرآنی و روایی وعقلی و شهودی قابل تحلیل است، گفت: بر اساس داده‌های تاریخی، حوزه مهدویت در مقاطع مختلف از جمله حضور ائمه، غیبت صغری و غیبت کبری دچار فراز و فرودی جدی شده است.

وی گفت: این فراز و فرود در دو مقطع قبل از انقلاب و بعد از آن نمود ویژه‌ای دارد؛ اندیشه مهدویت در دوره انقلاب اسلامی ایران از نظر کمی و کیفی چنان رشد مضاعفی پیدا کرده که نمی‌توان آن را با دوره‌های قبل مقایسه کرد.

دبیر علمی همایش «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه‌ای» با اشاره به اینکه رشد کیفی مهدویت در دوران بعد از انقلاب نیز فزاینده بوده است، تصریح کرد: مهدویت از حوزه اعتقادی به آموزشی و پژوهشی رسید و همین طور در عرصه مهدویت فضای پژوهشی مختلفی شکل گرفته و دانش پژوهان در سطوح مختلف در رشته مهدویت پژوهشی مشغول تحصیل و فارغ التحصیل هستند.

وی افزود: در دوره انقلاب اسلامی، همایش‌ها و نشست‌های گوناگون علمی و کرسی‌های نظریه پردازی در جای جای انقلاب اسلامی شکل گرفته است و آثار متعددی در این حوزه تألیف شده است.

حجت الاسلام الهی‌نژاد اظهار داشت: هرچه حوزه مهدویت بیشتر با قواعد عقلی، فطری و شهودی با مستندات فقهی و قرآن و متد علمی تحلیل شود، از فضای شعار زدگی فاصله گرفته و کمتر دچار چالش‌ها و آسیب‌ها می‌شود.

وی با اشاره به انسجام و انتظام فکری رهبر معظم انقلاب در موضوع مهدویت گفت: به همین جهت فراخوان همایش با محوریت اندیشه ایشان در ۱۱ محور و ۱۰۰ ریز موضوع اعلام شد.

رئیس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ مقاله علمی به دبیرخانه همایش ارسال شده است، خاطرنشان کرد: همچنین در راستای این همایش بیش از ۲۰ نشست علمی برگزار کردیم که این ۲۰ نشست در قالب یک جلد کتاب و مقالات برتر نیز در قالب چهار جلد کتاب منتشر شده است.
انتهای پیام / 137
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱
کد مطلب: 85491
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *