۰

 کاهش ۶۵ درصدی تصادفات در نوروز ۹۹

قم نیوز: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: با اجرای طرح نورروزی سال جدید از ۲۴ اسفندماه ۹۸ تا نهم فروردین ماه جاری، میزان تصادفات در این استان به طور مسانگین ۶۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
کاهش ۶۵ درصدی تصادفات در نوروز ۹۹
کاهش ۶۵ درصدی تصادفات در نوروز ۹۹
به گزارش قم نیوز محمد شهیدی روز یکشنبه در گفت و گویی، افزود: در مدت اجرای طرح نوروزی سال ۹۹، ۳۲۱ ماموریت به دنبال حوادث ترافیکی در قم به این مرکز اعلام شده است که نسبت به آمار سال گذشته در همین بازه زمانی ۶۲ درصد در تصادفات شهری و ۷۰ درصد در تصادفات جاده ای کاهش نشان می دهد.

وی ادامه داد: در این مدت ۲۵۷ مصدوم حوادث ترافیکی توسط اورژانس قم به مراکز درمانی استان منتقل شده اند که نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد کمتر بوده اند.

این مسوول به آمار کشته های ناشی از رخدادهای رانندگی اشاره نکرد.

شهیدی افزود: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون، ۲ هزار و ۶۴ ماموریت توسط پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی در قم انجام شده است که نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد کاهش نشان می دهد که بخش زیادی از این کاهش ناشی از کم تر بودن حوادث ترافیکی ارزیابی می شود.

وی گفت: با شیوع ویروس کرونا در استان قم ماهیت تماس وارده به واحد ارتباطات ۱۱۵ تغییر کرد و بر خلاف کاهش ماموریت ها، تعداد تماس ها با اورژانس افزایش نسبی داشته است که بسیاری از این تماس ها مرتبط با اورژانس های تنفسی و بیماران تب دار بوده است.

به گزارش ایرنا، درحال حاضر ۲۱ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی دراستان قم فعال می باشد.

همچنین رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور ادامه داد: به دنبال گسترش طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تا امروز بیش از ۵۷ میلیون نفر از مردم کشور با ثبت نام در این طرح ملی تحت غربالگری قرار گرفته‌اند. بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید.

همچنین خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند  و در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده ایم.

طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

انتهای پیام/111
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب: 87151
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *