عضو خبرگان رهبری: نسل جوان "معنویت و ایمان" حضرت علی اکبر(ع) را الگوی خویش قرار دهند

خبرگزاری تسنیم , 17 فروردين 1399 ساعت 16:01

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جوانان بسیار خوبی داریم که راه حضرت علی اکبر(ع) را دنبال می کنند و انشاءالله جوانان در اخلاق، معنویت، تحصیل، علم، ایمان و خدمت به کشورمان اهتمام داشته باشند.


به گزارش قم نیوز آیت الله احمد بهشتی اظهار داشت: میلاد حضرت علی اکبر(ع) را خدمت همه ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تبریک می گویم و امیدوارم نسل جوان حضرت علی اکبر(ع) را برای زندگی خود الگو قرار دهند.

وی افزود: جوانان باید در زمینه ایمان و معرفت الگو باشند و نعمت جوانی خود را در راه اعتلای جمهوری اسلامی قرار دهند، شیعیان الگوهای خوبی دارند که جوانان باید از آن درس بگیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: هنگامی که امام حسین(ع) فرمود به سمت مرگ می رویم حضرت علی اکبر(ع) از پدر سوال کرد که آیا به سمت مرگ می رویم و بر حق هستیم و یا خیر که حضرت سیدالشهدا(ع) فرمود بله برحق هستیم، حضرت علی اکبر(ع) تاکید کرد که اگر بر حق هستیم از مرگ ترسی ندارم و از مرگ در راه حق خوشحال هستم.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در میدان جنگ رسم بوده است که هر کسی رجز بخواند که حضرت علی اکبر(ع) رجز خواند و گفت مرگ حقیقت را آشکار کرده و صدق و راستی را بر ملا می کند و با مرگ به دنبال آن هستم هم حقیقت را آشکار کرده و صدق گفتار خود را به دنیا نشان دهم.

بهشتی خاطرنشان‌کرد: جوانان بسیار خوبی داریم که راه حضرت علی اکبر(ع) را دنبال می کنند و انشاءالله جوانان در اخلاق، معنویت، تحصیل، علم، ایمان و خدمت به کشورمان اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام/ 137


کد مطلب: 87318

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/87318/عضو-خبرگان-رهبری-نسل-جوان-معنویت-ایمان-حضرت-علی-اکبر-ع-الگوی-خویش-قرار-دهند

قم نیوز
  http://qomnews.ir