۰
با هدف مقابله با آسیب‌های روانی؛

خدمات مشاوره‌ای مربوط به کرونا به دانش آموزان قمی ارائه می‌شود

قم نیوز: معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: خدمات مشاوره‌ای به دانش آموزان توسط آموزش و پرورش به منظور پیشگیری از آسیب‌های روانی کرونا ارائه می‌شود.
خدمات مشاوره‌ای مربوط به کرونا به دانش آموزان قمی ارائه می‌شود
خدمات مشاوره‌ای مربوط به کرونا به دانش آموزان قمی ارائه می‌شود
به گزارش قم نیوز ناصر حمزه‌ای با اشاره به ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش آموزان توسط آموزش و پرورش به منظور پیشگیری از آسیب‌های روانی کرونا، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، با هدف مدیریت بحران و پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی، اضطراب و استرس در دانش آموزان، کانال اطلاع رسانی با عنوان"پیام مشاور" با مدیریت مشاوران مدارس برای دانش آموزان آموزشگاه‌های مربوطه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: محتوای مطالب با توجه به اهداف آن شامل مهارت‌های مدیریت خود، مدیریت استرس، غلبه بر خلق منفی، راهکارهای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و پیام‌های مشاوره‌ای امید بخش برای دانش آموزان است که این محتوا توسط مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی دانش آموزان، مسئولان و اعضای تخصصی هسته‌های مشاوره و اعضای گروه مشاوران استان تهیه و در اختیار مشاوران مدارس قرار می‌گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: برقراری ارتباط مشاوره تلفنی با ۱۴ خط تماس، برای خانواده‌ها و دانش آموزان استان از دیگر اقدامات انجام گرفته در راستای ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش آموزان می‌باشد که برای هر ناحیه ۲ خط در نظر گرفته شده است.

وی گفت: تشکیل گروه مشاوران و استقرار در مرکز بهداشت استان به منظور تماس با خانواده‌های در معرض آسیب روانی توسط این معاونت در حال انجام است.

حمزه‌ای عنوان کرد: در بسیاری از مدارس، مشاوران مدارس با سیم کارت اختصاصی با دانش آموزان خود تماس داشته و با هدف کاهش و رفع استرس و نگرانی‌های احتمالی دانش آموزان از بیماری یا مسائل تحصیلی، ارتباط مشاوره‌ای برقرار می‌کنند.

وی گفت: گروهی از طرف هسته‌های مشاوره نواحی و مناطق در فضای مجازی ایجاد شده تا دانش آموزان مدارس متوسطه دوم (پایه چهارم) ارتباط مشاوره‌ای جهت راهنمایی، مشاوره و کاهش استرس برقرار کنند.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۳
کد مطلب: 87324
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *