۰

کمک مومنانه بدون خط و خطوط سیاسی زیبا و ارزنده است

قم نیوز: استاد حوزه علمیه قم با دعوت از مردم در راستای پیوستن به پویش رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه گفت: کمک مؤمنانه بدون در نظر گرفتن خط و خطوط سیاسی و گروه و جناحی بسیار زیباست.
کمک مومنانه بدون خط و خطوط سیاسی زیبا و ارزنده است
کمک مومنانه بدون خط و خطوط سیاسی زیبا و ارزنده است
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی در حاشیه برگزاری ویژه برنامه «شب های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی فاطمیون قم برگزار شد، با اشاره به برپایی پویش مردمی «علی یاوران» اظهار کرد: در سیره ائمه معصومان(ع)، کمک مؤمنانه را شاهد هستیم اما مقام معظم رهبری همیشه نسبت به طرح نکاتی از سیره آن حضرات سبقت گرفته اند و مطالبی را مطرح کرده اند.

وی ویروس کرونا را حربه دشمن دانست و گفت: بعد از ابتلای ناخواسته کرونا که عارض شد، دشمن از این سلاح بر علیه ما استفاده کرد تا اقتصاد چین و اعتقاد و اقتصاد ایران را هدف قرار دهد و این حربه دشمن به وسیله ویروس کرونا بود.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان این که مواسات و کمک مؤمنانه سیره معصومان(ع) بوده است، تصریح کرد: وقتی که معیشت مردم در مضیقه قرار می‌گیرد، افراد نسبت به اعتقادات خود متزلزل می‌شوند.  

وی افزود: کمک مؤمنانه بدون در نظر گرفتن خط و خطوط سیاسی و گروه و جناحی بسیار زیباست؛ مصادیق زیادی از این نوع کمک ها را در طول تاریخ انقلاب داشته ایم، از جمله این که در زمان جنگ هشت ساله، پیاده روی اربعین و در همین کمک مؤمنانه این اتفاق افتاد.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی با اشاره به این که حربه دشمن به واسطه ویروس کرونا از کارآمدی افتاد، اظهار کرد: در این حرکت مؤمنانه، دل ها به هم نزدیک شده است و مردم از هم دستگیری می‌کنند؛ حربه دشمن به واسطه ویروس کرونا از کارآمدی افتاد و قلب ها به هم نزدیک شد، هر چند که دشمنان گمان می‌کردند با این شیوع این ویروس، مردم از هم دور می‌شوند.

وی با بیان این که مردم با برپایی پویش «علی یاوران» در اعتقاد خود راسخ تر شده اند، گفت: علی یاوران، علی باورانند و علی باوران، علی یاورانند و اینها از هم جدا نیستند؛ با این کار، نقشه دشمنان در قضیه کرونا نقش بر آب شد؛ پویش مردمی «علی یاوران» نکته اقتصادی و اعتقادی در خود دارد و آن این که مردم در اعتقاد خود راسخ تر شده اند.

 

هیئتی ها همیشه در خط مقدم بوده اند

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که هیئتی ها همیشه در خط مقدم بوده اند، تصریح کرد: این پویش بسیار مؤثر بوده و چند صد هیئت این پویش را در سطح کشور به راه انداخته اند و اثر آن را در رسانه و در میان مردم مشاهده می‌کنیم؛ با این که هیآت و مساجد تعطیل است، اما هیئتی ها همیشه در خط مقدم بوده اند.

وی به بیان روایتی در خصوص پاداش افطاری به فرد روزه دار پرداخت و با بیان این که حداقل اثر مواسات و کمک مؤمنانه بروز نشاط در قلب فرد و خانواده است، افزود: اگر هر کسی به اندازه وسع و توان خود بتواند از نیازمندان دستگیری کند، این کمک، هم برکت در مال و هم برکت بر نسلش را در پی خواهد داشت.

 

پویش «علی یاوران» حرکتی کاملا مردمی است

مؤمنی ضمن مردمی خواندن پویش «علی یاوران» اظهار کرد: این پویش اصلاً وابسته به جایی نیست و کاملاً مردمی بوده و مردم آن را اداره می‌کنند و هیچ بودجه ای بابت آن دریافت نشده و حرکتی کاملاً مردمی است؛ بنابراین، هر کسی که توانایی دارد، به این پویش ورود پیدا کند و پیوند بخورد.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: 88788
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *