۰

پیگیری ۱۸ پرونده تخریب و تصرف با ۵۴ هکتار مساحت در قم

قم نیوز: فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم گفت: سال گذشته 66 مورد تخریب و تصرف اراضی مرتعی و جنگلی با مساحت 104 هکتار در این یگان پیگیری شده که بخش مرکزی با بیش از 77 هکتار بیشترین مساحت را به خود اختصاص داده است.
پیگیری ۱۸ پرونده تخریب و تصرف با ۵۴ هکتار مساحت در قم
پیگیری ۱۸ پرونده تخریب و تصرف با ۵۴ هکتار مساحت در قم
به گزارش قم نیوز علی درودیان عملکرد یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم را تشریح کرد و گفت: سال گذشته 39 فقره پرونده در زمینه مواد قانونی حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال 97 بیش از 20 درصد افزایش داشته است که این آمار طی سال جاری تا به امروز به 33 فقره رسیده است.

وی از اطفا 92 مورد حریق در مساحتی بیش از هزار و 1266 هکتار طی سال گذشته یاد کرد و افزود: امسال نیز شاهد وقوع 45مورد حریق در مساحتی حدود هزار هکتار بودیم که با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی توانستیم آن‌ها را با کم‌ترین خسارت ممکن، مهار کنیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم خاطرنشان کرد: سال گذشته 66 مورد تخریب و تصرف اراضی مرتعی و جنگلی با مساحت 104 هکتار در این یگان پیگیری شده که بخش مرکزی با بیش از 77 هکتار بیشترین مساحت را به خود اختصاص داده است؛ آمار تخریب تصرف اراضی در سال جاری نیز تا به امروز 18 مورد با 54هکتار مساحت است.

وی با بیان اینکه سال گذشته برای قطع 88 درخت و درختچه در اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم پرونده تشکیل شده است، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 10 مورد پرونده در مورد قطع درخت و درختچه در یگان حفاظت اداره‌کل پیگیری شده است.

درودیان با اشاره به اینکه سال گذشته برخورد با یک مورد تخلف چرای غیرمجاز با 500 رأس دام را دنبال کرده‌ایم، گفت: در سال جاری تا به امروز پرونده‌های چرای دام 4 فقره با 2368 راس بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در قالب 17 پرونده 182 اصله با حجم 83 متر مکعب و همچنین 680 کیلوگرم ذغال کشف و ضبط شده است و امسال نیز تاکنون 10 پرونده با 76 اصله بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم گفت: طی سال گذشته بخش مرکزی با 36 پرونده و بخش خلجستان با 32 پرونده بیشترین آمار پرونده‌های تخلفی تشکیل‌ شده در اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه گزارش‌های مردمی سال 98 نسبت به سال 97 بیش از 70 درصد افزایش داشته است، گفت: با سامانه مردمی 1504 سال گذشته 442 تماس گرفته شده که از میان این تماس‌ها 265 معادل 81 درصد صحیح و 177 تماس معادل 19 درصد غیرمرتبط بوده است؛ بخش مرکزی با ثبت 100 تماس بیشترین آمار سامانه 1504 را به خود اختصاص داده است.

درودیان با اشاره به اینکه سال گذشته 39 مورد اجرای احکام قضایی خلع ید با بیش از 79 هکتار مساحت را داشته‌ایم، گفت: امسال این آمار به 11 مورد با مساحت حدود 6 هکتار رسیده است.

انتهای پیام/111
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۵
کد مطلب: 89895
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *