پویش‌های فرهنگی به‌ویژه نذر ماسک در قم فعال‌شده است

خبرگزاری تسنیم , 22 مرداد 1399 ساعت 17:02

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: پویش‌های فرهنگی و پشتیبانی به‌ویژه پویش نذر ماسک در قم فعال‌شده است.


به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام عزت زمانی امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در سالن کرامت استانداری اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم با هیئات مذهبی انجام‌شده است تا در جهت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کمترین مشکلی در اجرای برنامه‌های عزاداری در ایام ماه محرم مواجه شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم افزود: روز گذشته نیز جلسه‌ای با مسئولان امر در سازمان تبلیغات برگزار شد و در خصوص برخی از اقدامات دستگاه‌های اجرایی، تبادل‌نظر اتفاق افتاد و امروز مصوبه ستاد بحران صادر و سازوکارها در برگزاری مراسم‌ها و نحوه تعامل دستگاه‌ها با سازمان تبلیغات مشخص می‌شود تا با توجه به حساسیت‌ها بتوانیم اقدامات لازم را شکل دهیم.

وی تصریح کرد: مطالبات از دستگاه‌های اجرایی در قالب نامه‌ای به دست مدیران می‌رسد و تقاضا داریم یک نماینده تام‌الاختیار هیئتی را به ما معرفی کنند تا به‌طور شبانه‌روزی هماهنگی لازم برای نظارت بر مساجد و هیئات مذهبی اتخاذ شود.

زمانی بیان کرد: کارگروه شورای راهبری نیز در مسیر ارتقای نظارت در ایام محرم فعال می‌شود و از مجموعه استانداری دو تن از معاونین نیز در این کارگروه حضور پیدا می‌کنند تا ستاد استانی کرونا، نظارت‌های لازم را داشته باشد، همچنین کمیته‌ها ذیل این کارگروه و گروه‌های کاری مختلف با حضور مجموعه دستگاه‌ها در حال شکل‌گیری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد: با توجه به کمبود وقت در آستانه فرارسیدن ماه محرم، حداکثر تعامل باید انجام شود، هرچند هنوز برخی از دستگاه‌ها ابلاغیه‌ها را در جهت تعامل با هیئت‌های مذهبی ارائه نداده‌اند.

وی با تأکید بر آماده‌سازی مساجد و هیئات مذهبی قم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام محرم اظهار داشت: باید آماده‌سازی لازم برای هیئات در برگزاری مراسم‌ها شکل بگیرد و با همراهی همه دستگاه‌ها و نهادها این امر تحقق یابد.

زمانی گفت: شبکه اطلاع‌رسانی به هیئت‌ها و مساجد از دو روز قبل کار خود را به‌طور وسیع آغاز کرده و برخی از هیئت‌ها با حضور در سازمان تبلیغات، تعهدنامه‌ها را در رعایت ضوابط در جهت حفظ سلامت سوگواران حسینی امضاء کرده‌اند.

وی افزود: در چند روز آینده 8 همایش ویژه مداحان و اعضای هیئت‌های بانوان و آقایان در مصلی قدس با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه بارکد بهداشتی به هیئات برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بیان کرد: برخی از هیئت‌ها نیاز به گفتگو و تعامل و توجیه دارند تا ضوابط را رعایت کنند که از دو روز قبل این روند شروع‌شده است.

وی عنوان کرد: همچنین پویش‌های فرهنگی و پشتیبانی به‌ویژه پویش نذر ماسک در جهت همراهی بیشتر مردم در قم فعال‌شده است و 50 هیئت برای نذر ماسک با همراهی بسیج اصناف اعلام آمادگی کرده‌اند، البته تعدادی از هیئت‌ها نیز تقاضای ماسک داشته‌اند که دراین‌باره نیاز به هماهنگی بیشتری داریم.

زمانی خاطرنشان کرد: پویش هر خانه یک حسینیه به‌تازگی کلید خورده است و افرادی که نمی‌توانند بیرون از منزل بروند در خانه به عزاداری می‌پردازند، امیدواریم با این پویش حسینیه‌های خانگی پا بگیرد.

وی تصریح کرد: در آگاهی سازی هیئات مذهبی و مردم، نیز مجموعه‌ای از وظایف موردتوجه قرارگرفته است، ضمن اینکه در جهت نظارت بیشتر، استان قم به 20 منطقه تقسیم‌شده و ائمه جماعات منطقه بندی شده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: نظارت بر مساجد در حال انجام است و در چند مرحله متولیان مساجد نیز توجیه شده‌اند، از طرفی با هماهنگی بسیج به‌زودی هیئات نیز دوره‌های توجیهی را سپری می‌کنند.

وی گفت: برنامه‌های خوبی طبق تلاش همه متولیان در حال انجام است و قبل از محرم اغنا سازی صورت می‌گیرد و در محرم نیز تعامل و همراهی با هیئت‌های مذهبی در جهت حفظ سلامتی مردم و برگزاری عزاداری طبق دستورالعمل‌های بهداشتی دوچندان می‌شود.

زمانی افزود: برخی از هیئت‌های مذهبی در جهت رعایت این پروتکل‌ها با هزینه‌های بالایی مواجه شده‌اند، اما حسن ظن و همراهی خود را در هر چه‌بهتر برگزار شدن آیین سوگواری به اثبات می‌رسانند، این هیئت‌ها تقاضای تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرایی در انجام وظایف خوددارند.

انتهای پیام/ 137


کد مطلب: 90787

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/90787/پویش-های-فرهنگی-به-ویژه-نذر-ماسک-قم-فعال-شده

قم نیوز
  http://qomnews.ir