دستگاه‌های اجرایی استان قم در اجرای برنامه‌ها با هیئات مذهبی مشارکت کنند

خبرگزاری تسنیم , 22 مرداد 1399 ساعت 18:43

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با بیان اینکه "مدیریت جمعیت و تراکم مناسب در فضاها و رعایت بهداشت، لازمه برگزاری مراسم‌های سوگواری است" گفت: دستگاه‌های اجرایی قم مشارکت خوبی با هیئت‌های مذهبی در عزاداری‌ها داشته باشند.


به گزارش قم نیوز یونس عالی‌پور امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در سالن کرامت استانداری اظهار داشت: از چند هفته قبل بررسی‌هایی در جهت ارزیابی برگزاری مراسم سوگواری در محرم و صفر داشتیم و روز گذشته نیز جلسه خوبی در سازمان تبلیغات برگزار شد و تعاملات وسیعی شکل گرفت.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم افزود: در جهت برگزاری مراسم محرم و صفر به مدت 60 روز، با سه مسئله مهم مواجه هستیم که هر یک مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شروع محرم تا هشتم و برگزاری تاسوعا و عاشورا و ادامه سوگواری تا پایان صفر ازجمله این ایام است و مدیریت جمعیت و تراکم مناسب در فضاها و رعایت بهداشت، لازمه برگزاری مراسم‌های سوگواری است.

عالی پور بیان کرد: در جهت جلوگیری از تراکم جمعیت در مراسم، می‌توان فضای باز در مدارس و دانشگاه‌ها و حتی فضا در ادارات دولتی را در اختیار هیئت‌ها قرار داد تا بتوان جمعیت را در جهت حفظ سلامتی مردم مدیریت کرد.

وی عنوان کرد: همه باید با این نگاه حرکت کنیم که سلامتی مردم اهمیت زیادی دارد و رسالت ما این است که هرروز از جان مردم دفاع کنیم، ازاین‌رو همه دستگاه‌های اجرایی باید هیئت‌های مذهبی را پشتیبانی کنند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم اظهار داشت: آموزش‌وپرورش اعلام کرد 1000 مدرسه را در اختیار قرار می‌دهند، از طرفی دانشگاه‌ها دارای فضای خوبی هستند و می‌تواند در اختیار هیئت‌ها قرار بگیرد، هیئت‌ها نیز آمادگی کامل دارند تا جمعیت مدیریت کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید مصوبات ابلاغ شود و دستگاه‌های اجرایی همراهی لازم را داشته باشند و در این تصمیم استانی مشارکت‌های لازم اتفاق بیفتد، همکاری نیروی انتظامی و بسیج در ایجاد امنیت برای هیئت‌های مذهبی و سوگواران امری مهم است.

عالی پور تصریح کرد: مسجد مقدس جمکران نیز امسال متحمل زحمات بیشتری می‌شود تا چندین هیئت را در ساعات مختلف پذیرایی کند، همچنین در روستاها و اطراف اگرچه جمعیت کم است، اما ممکن است نظارت کمتری اتفاق بیفتد.

وی بیان کرد: روز گذشته نمایندگی شهرداری قم از برنامه‌ها استقبال کرد و با همه توان حاضر است، البته محور کار سازمان تبلیغات است و تمامی دستگاه‌ها، کمک‌کننده در برگزاری هر چه‌بهتر مراسم است.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: در فضای مجازی کلیپ‌هایی پخش و هجمه‌های علیه سوگواری ایجاد می‌شود، این‌ها مردم را دچار شک می‌کنند؛ باید با کمک حوزه و روحانیت به این شبهات پاسخ بدهند، این کار دستگاه‌های دولتی نیست و باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: بسیاری از این افراد ضدانقلاب نیستند و افراد خوبی به شمار می‌روند اما نظرات و شبهاتی دارند که این نظرات موجب اختلاف شده است که امیدواریم حوزه و روحانیت به آن جواب بدهند.

عالی پور بیان کرد: فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی ظرفیت خوبی است و صداوسیما جهت پرداختن به اهمیت اطلاع‌رسانی نیز اعلام آمادگی کرد، هیئت‌های مذهبی نیز دارای آمادگی لازم هستند.

انتهای پیام/ 137


کد مطلب: 90796

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/90796/دستگاه-های-اجرایی-استان-قم-اجرای-برنامه-ها-هیئات-مذهبی-مشارکت-کنند

قم نیوز
  http://qomnews.ir