۰

توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش آهک قم

قم نیوز: رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: به دلیل آنکه یکی از باکیفیت‌ترین ذخایر آهک در استان قم وجود دارد؛ در این زمینه امکان توسعه و سرمایه گذاری فراهم است.
توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش آهک قم
توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش آهک قم
به گزارش قم نیوز محمدتقی کاظم زاده امروز با اشاره به تنوع مواد معدنی در استان قم اظهار کرد: 25 نوع ماده معدنی در استان قم شناسایی شده است. نیاز کارخانه‌های سیمان کشور یک و نیم میلیون تن در سال مصرف سنگ آهک و مارن است که در واقع ظرفیت یک میلیون تنی کارخانه سیمان نیزار را تأمین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تولید انواع پودر سنگ‌ها و آهک‌های پخته در صنعت ساختمان در بحث آهک نقش بسزایی دارد و زمینه‌های بسیاری در صنعت آهک می‌توانیم پیش‌بینی و به سرمایه گذاران پیشنهاد کنیم.

رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به تولید کاغذهای رنگی و دیواری از کربنات کلسیم و آهک، گفت: تولید آهک هیدراته به عنوان یک ماده معدنی مهم در صنعت کشور محسوب می‌شود و مواد میکرونیزه آهکی در صنایع دارویی و صنایع بهداشتی آرایشی مصرف بسیاری دارند.

وی عنوان کرد: به دلیل آنکه یکی از باکیفیت‌ترین ذخایر آهک را داریم در این زمینه امکان توسعه و سرمایه گذاری وجود دارد.

کاظم زاده با بیان اینکه استان قم در زمینه گچ سال‌های گذشته رتبه خیلی بهتری داشته است، گفت: رتبه استان قم در این زمینه در سال‌های اخیر افت داشته ولی در زمینه مصارف پزشکی و صنعت دیوارهای پیش ساخته امکان سرمایه‌گذاری صنعت گچ وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث منگنز پیش‌بینی کارخانه فرو منگنز در دستور کار است و در بحث مس مطالعات مناسبی در استان انجام می‌شود.

رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: نمک‌های آبی یکی از مواد معدنی با ارزش و با اهمیت است که از دریاچه‌های نمکی استان استخراج می‌شوند و امکان ایجاد کارخانجات تصفیه نمک را در استان می‌توانند فراهم کنند.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب: 91361
برچسب ها: بخش آهک قم آهک قم
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *