کلنگ زنی ساخت مدرسه در روستای محروم چشمه شور توسط سپاه قم

خبرگزاری تسنیم , 27 شهريور 1399 ساعت 22:02

مراسم احداث مدرسه در روستای محروم چشمه شور قم با حضور مسئولان استانی و مسئولان سپاه استان برگزار شد.


به گزارش قم نیوز پیش ظهر از امروز در یکی از روستاهای بخش مرکزی قم که از مناطق کم برخوردار استان به شمار می‌رود با همکاری سپاه بسیج سازندگی، نوسازی مدارس و به همت یک خیر مدرسه‌ساز مراسم کلنگ زنی احداث یک مدرسه در روستای محروم چشمه شور برگزار شد.

در سال‌های اخیر مسئولان استان به‌ویژه بسیج سپاه سازندگی فعالیت‌های زیربنایی خود را برای افزایش و توسعه زیرساخت این منطقه کم برخوردار هدایت کرده‌اند، به‌ویژه در امر ساخت و نوسازی مدارس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم سالانه 2 هزار مترمربع به فضای آموزشی بخش مرکزی اضافه کرده است.

محسن پورگلیان در این مراسم اظهار داشت: بخش مرکزی قم شامل دو دهستان قمرود و قنوات است و قمرود زیر مجموعه ناحیه سه و بخش قنوات زیرمجموعه ناحیه یک آموزش و پرورش است .

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم با تأکید بر اینکه در مجموع در بخش مرکزی در 7 سال اخیر عملکرد قابل دفاعی داریم، ابراز کرد: این منطقه از مناطق محروم در زمینه امکانات آموزشی بود و جزء مناطق هدف در توسعه مناطق آموزشی بخش مرکزی است .
 
وی با بیان بخش‌هایی از تلاش و فعالیت این نهاد در این منطقه محروم افزود: در این بخش با هدایت خیرین، اعتبارات دولتی و تلاش دست‌اندرکاران در سپاه خدمات شایانی از قبیل خدمات احداثی، تخریب و بازسازی، بخش دوم بهسازی و مقاوم‌سازی مراکز آموزشی، بخش سوم استانداردسازی وسایل گرمایشی و سرمایشی و بخش چهارم  تعمیرات دوره‌ای و تعمیرات مربوط به ظاهر و زیباسازی صورت گرفته است.

ساخت 33 پروژه آموزشی در بخش مرکزی طی 7 سال گذشته

به گفته پورگلیان، به لطف خدا با تلاش خیرین و اعتبارات دولتی سالانه به‌طور میانگین 5 فضای آموزشی اضافه و 25 کلاس را در زیربنا 2هزار مترمربع تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

وی ادامه داد: استانداردهای کیفی را در کنار این توسعه‌ها مدنظر داریم و تلاش داریم روستایی که 60 کیلومتر از شهر قم دور است اگر ساختمانی ساخته می‌شود تفاوتی با مدرسه در مرکز و بهترین نقطه شهر قم نداشته باشد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: احداث، تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی که طی این 7 سال 33 پروژه شامل 150کلاس درس و حدود 15 هزار مترمربع زیربنای آموزشی ساخته و استانداردسازی و تحویل آموزش و پرورش شده است.

گلیان یادآور شد: بعد مسافت و جغرافیایی در خدمات دولتی نباید وجه تمایزی داشته باشد از مجموعه سپاه علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام تشکر می‌کنیم که تجربه خوبی در تعمیر مدارس داشتیم و این خدمات از حوزه احداث به تعمیر و بهسازی هدایت کردیم.

ساخت مدارس در مناطق محروم توسط سپاه

معاون هماهنگ‌کننده سپاه علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام نیز در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اینکه صاحبان اصلی انقلاب اسلامی محرومان هستند اظهار داشت: وظیفه همه ما این بوده که دستاوردهای انقلاب اسلامی را حفظ کنیم و صاحبان اصلی این انقلاب به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی محرومین و مستضعفان هستند در کنار آن‌ها این تلاش و فعالیت‌ها صورت گیرد.

مهدی کبیری پور با بیان اینکه ساخت این مدرسه برای سپاه به‌اندازه ساخت مدرسه در مهم‌ترین جای کشور اهمیت دارد افزود: ما به این دید به این پروژه نگاه کردیم که حضرت امام(ره) فرمودند یک استعداد اگر پرورش یافت می‌تواند دستاوردی برای انقلاب اسلامی باشد، همان‌طور که شهید سردار حاج قاسم سلیمانی روستا زاده بود و امیدی در دل‌های جهانیان ایجاد کرد.

وی عنوان کرد: شاید یک استعدادی از دل این مدرسه برای انقلاب حامل دستاوردهای مهمی باشد قطعاً معلمان این مدرسه هم با این نگاه آمدند برای آن‌ها 4 و یا 5 دانش‌آموز ملاک نیست و بیشتر وقت می‌گذارند و اجر آن‌ها بیشتر خواهد شد.

انقلاب اسلامی خادم مردم و محرومان

فرماندار قم نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران به‌ویژه خیر مدرسه‌ساز «عربیان» ابراز  کرد: انقلاب اسلامی خود را خادم مردم به‌ویژه افرادی که محروم و ضعیف هستند می‌داند ضعیف به معنی ضعف فرهنگی معنی نمی‌شود بلکه افرادی هستند که از ثروت و رفاه دور هستند.

مرتضی حیدری عنوان کرد: افتخار داریم نخستین  پایگاه آگاهی و مبارزه با جهل و ظلم را برداریم هر قدمی در زمینه مبارزه با جهل برداشته شود برابر است با مبارزه با ظلم و جور انقلاب اسلامی افتخار دارد که در روستاها مساجد، مدارس و دیگر امکانات زیرساختی و خدماتی را به روستائیان ارائه کرده و این امکانات را توسعه دهد.

انتهای پیام/ 137


کد مطلب: 91414

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/91414/کلنگ-زنی-ساخت-مدرسه-روستای-محروم-چشمه-شور-توسط-سپاه-قم

قم نیوز
  http://qomnews.ir