۰
معاون آموزش حوزه‌های علمیه:

جلوی اخبار وارداتی و انحرافی گرفته شود

قم نیوز: معاون آموزش حوزه های علمیّه گفت: با استفاده از خبر می توان ذائقه سازی کرد و جلوی اخبار وارداتی و انحرافی را هم گرفت؛ امروزه خبر یک ابزار جنگی است که با آن می توان نقشه های شوم دشمن را شکست داد.
جلوی اخبار وارداتی و انحرافی گرفته شود/ خبرگزاری حوزه پیشتازانه ذائقه سازی می کند
جلوی اخبار وارداتی و انحرافی گرفته شود/ خبرگزاری حوزه پیشتازانه ذائقه سازی می کند
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام مهدی رستم نژاد، امروز در حاشیه بازدید از رسانه حوزه در نشستی با حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا برته مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه حوزه، گفت: تصور من از خبرگزاری حوزه این نبود، ولی امروز فهمیدم که این رسانه دارای گستردگی فراوان و در ابعاد گوناگون داخلی و خارجی  وارد عمل شده  قدم های فاخری برداشته و فراتر از خبر، پیشتازانه ذائقه سازی می کند.

ببینید:
وی بیان داشت: یکی از نمادهای خبررسانی در قرآن کریم، هُدهُد سلیمان نبی است؛ در قرآن کریم آمده هدهد مردم یمن را به خوبی توصیف می کند و به جزئیات مختلف و کاملی در گزارش به سلیمان نبی پرداخته است.

معاون آموزش حوزه های علمیه افزود: پیامبران ما همه خبررسان و حامل خبرهایی بوده اند که برای جهان سرنوشت ساز بوده است.

وی خاطرنشان کرد: خبر را نمی شود هرجایی اشاعه داد؛ هنر یک خبرنگار این است که بداند چه خبری را چه زمانی و کجا منتشر کند تا به هدفی که دارد برسد.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه گفت: با استفاده از خبر می توان ذائقه سازی کرد و جلوی اخبار وارداتی و انحرافی را هم گرفت؛ امروزه خبر یک ابزار جنگی است که با آن می توان نقشه های شوم دشمن را شکست داد.

وی همچنین اظهار داشت: خبر درست می تواند آمار درست را به وجود بیاورد و آمار درست می تواند در تحلیل ها و تصمیم گیری ها تأثیر مستقیم داشته باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی رستم نژاد گفت: امروز در وضعیتی هستیم که حوزه در جایگاهی قرار گرفته که با انقلاب شکوهمند اسلامی همه منتظر هستند حرف آن را بشنوند.

وی افزود: حوزه ی امروز حرف های جدید بسیاری در حوزه فقه، کلام، پاسخگویی به شبهات مختلف، تمدن سازی و کشورداری دارد.

معاون آموزش حوزه های علمیه کشور بیان داشت: در این فضا رسانه ی حوزه باید خود را در جبهه ای وسیع و حساس ببیند و با تلاش، صبر و دقت بالا به نتایج خوبی هم دست پیدا کند.

وی در پایان با اشاره به دستاوردهای چندسال اخیر معاونت آموزش حوزه های علمیه گفت: در امور آموزشی از فرصت فضای مجازی استفاده ی بهینه شده و میزان مراجعات حضوری به حداقل رسیده است؛ بسیاری از فعالیت های مربوط به امور اداری این معاونت به صورت غیرحضوری و بوسیله ی فضای مجازی انجام می گیرد.
انتهای پیام / 137
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 91444
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *