۰

رونمایی از کتاب "قطره ای در رودخانه عشق" در قم

قم نیوز: در آستانه ماه صفر و اربعین حسینی کتاب "قطره‌ای در رودخانه عشق" به قلم کرار انصاری مدیر شبکه جهانی هدهد با حضور آیت‌الله سید جواد شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران در دفتر ایشان رونمایی شد.
رونمایی از کتاب "قطره ای در رودخانه عشق" در قم
رونمایی از کتاب "قطره ای در رودخانه عشق" در قم
به گزارش قم نیوز در آستانه ماه صفر و اربعین حسینی کتاب "قطره‌ای در رودخانه عشق" به قلم کرار انصاری مدیر شبکه جهانی هدهد با حضور آیت‌الله سید جواد شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران در دفتر ایشان رونمایی شد.

کتاب "قطره‌ای در رودخانه عشق" خاطرات چندین سفر پیاده‌روی اربعین به سمت کربلا و حرم امام حسین(ع) است که کرار انصاری از نخستین سفر خود در سال 2005 میلادی به ذکر آن پرداخته و در یک دیباچه و سه فصل گردآمده است.

این کتاب موضوعی-تاریخی حاصل دغدغه‌های دینی و مذهبی نویسنده آن در مورد زنده نگاه‌داشتن اهداف قیام امام حسین(ع) و حرکت پیاده‌روی مشتاقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در ایام اربعین حسینی است.

فصل نخست کتاب "قطره‌ای در رودخانه عشق" از سه بخش تشکیل ‌شده و به موضوعات کلی در مورد تاریخچه زیارت امام حسین(ع) و آیات و روایات مربوط به آن می‌پردازد. فصل دوم نیز شامل چهار بخش با موضوعات اربعین، پیاده‌روی، مسیرهای پیاده‌روی، موکب‌ها و نام‌گذاری آن‌ها، پشت‌ صحنه موکب‌ها و خدمات‌دهی در مسیر بازگشت است. فصل سوم نیز در شش بخش بیشتر حالت روایی دارد و حاوی دیده‌ها و شنیده‌های نویسنده و گاهی همراهان اوست و البته در نهایت به تاثیر داعش بر پیاده‌روی اربعین هم اشاره می‌کند.
مهدی دقیقی از اساتید تاریخ دانشگاه‌های ایران در آیین رونمایی از کتاب "قطره‌ای در رودخانه عشق" در سخنانی با بیان اینکه کرار انصاری نویسنده این کتاب به خاطر شهرت بیان تاریخ، اقدام به تالیف این کتاب نکرده است گفت: با خواندن این کتاب درمی‌یابیم که نویسنده خودش شیدای مسیری شده که نخستین بار سال 2005 در آن قدم گذاشت و آنچه در دلش می‌جوشیده را در این کتاب انعکاس داده است؛ دقیقاً همین روح کتاب و نوشته‌های کرار انصاری باعث می‌شود که همین صفحه نخست کتاب را که باز می‌کنید، خواننده را تا انتهای کتاب می‌کشاند.
این استاد تاریخ دانشگاه‌های ایران با بیان اینکه کتاب "قطره‌ای در رودخانه عشق" یک اثر متمایز تاریخی است گفت: کرار انصاری نویسنده این کتاب، خودش همچون قطره‌ای در رودخانه عاشقان امام حسین(ع) می‌بیند که این جمعیت یک هدف ارزشمند را دنبال می‌کند و می‌خواهد از بودن به شدن برسد.

وی افزود: این کتاب پیاده‌روی اربعین حسینی به سمت کربلای معلی را یک حرکت پویا و هدفمند می‌داند و تاکید دارد که کربلا و خود پیاده‌روی هدف نیست بلکه این‌ها وسیله‌ هستند و شروعی برای رسیدن به پایان است و مقصد هم چیزی جز مهدویت و آماده شدن شیعیان و تمرین آنان برای عصر ظهور امام مهدی(عج) چیز دیگری نیست.

دقیقی در تشریح بیشتر کتاب "قطره‌ای در رودخانه عشق" گفت: اربعین در دیدگاه کرار انصاری نویسنده این کتاب، رودخانه‌ای از جنس عشق است که به اطراف خود هم حیات می‌بخشد و به همه تشنگان هم آب می‌رساند.

این استاد تاریخ دانشگاه‌های ایران با تمجید از کرار انصاری به خاطر نگارش کتاب "قطره‌ای در رودخانه عشق" گفت: جنس نگارش این کتاب، جنس غیرت دینی و مذهبی است و اصلاً به خاطر شهرت نویسندگی، تالیف نشده است و در جای‌جای این کتاب این دغدغه‌مندی نویسنده نسبت به دین و مذهب شیعه قابل ‌مشاهده است.

وی در پایان گفت: بزرگ‌ترین ویژگی این کتاب، صراحت و شیعه بودن آن و راست بودن آن است و در این کتاب از دروغ نمایی و حتی غلو پرهیز شده است.

خاطرنشان می‌شود مهدی فیروزان مدیرعامل مؤسسه شهر کتاب و داماد امام موسی صدر هم در این مراسم حضور داشت که در سخنان کوتاهی اظهار کرد: جمله‌ای را در این کتاب دیدم که من را منقلب کرد و آن اینکه زمانی که به بین‌الحرمین می‌رسیم به بزرگ‌ترین دوراهی دنیا رسیده‌ایم که نمی‌دانیم به کدام سو باید رفت و باید گفت که کتاب کرار انصاری با عنوان "قطره‌ای در رودخانه عشق" نرفتگان به مراسم پیاده‌روی اربعین را مشتاق زیارت می‌کند.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 91462
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *