۰

مدارس ابتدای قم بیش از 80 درصد کمبود نیروی انسانی دارد

قم نیوز: معاون آموزش‌وپرورش استان قم گفت: باوجود ۷ هزار و ۷۰۰ نفر از گروه معلمان، با حدود ۳ هزار و ۲۹۴ نفر کمبود نیروی انسانی مواجهیم که بیش از ۸۰ درصد کمبود نیروی انسانی در دوره ابتدایی مدارس قم است.
مدارس ابتدای قم بیش از ۸۰ درصد کمبود نیروی انسانی دارد
مدارس ابتدای قم بیش از ۸۰ درصد کمبود نیروی انسانی دارد
به گزارش قم نیوز سید علی محمدی با اشاره به ضریب اشتغال به عنوان مهم‌ترین شاخصه تأمین نیروی انسانی اظهار داشت: آموزش ‌وپرورش استان با تعداد 14 هزار و 688 نیروی اداری، خدماتی، مدیر و معلمان به ارائه خدمات آموزشی و پرورشی می‌پردازد که از این تعداد 10 هزار و 653 نفر آن‌ها در گروه معلمان و کادر تخصصی مدارس قرار دارند.

وی با بیان اهمیت ساماندهی نیروی انسانی تصریح کرد: از تعداد کادر تخصصی مدارس در سال گذشته، خروجی آموزش‌ و پرورش استان تعداد یک هزار و 621 معلم بوده که با تفاوت چند برابری تنها تعداد 394 نفر در این حوزه ورود پیدا کردند.

سرپرست معاونت پژوهش آموزش‌وپرورش استان قم با اشاره به کمبود نیروی انسانی در شروع سال تحصیلی جدید عنوان کرد: باوجود نیاز به 9 هزار و 426 نفر معلم در آغاز سال تحصیلی و کمبود حدود 314 نیروی خرید خدمات، با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته به‌واقع هیچ کلاس درسی بدون معلم باقی نمانده است.

به گفته محمدی آموزش‌وپرورش استان قم با وجود 7 هزار و 700 نفر از گروه معلمان، تقریباً با حدود 3 هزار و 294 نفر کمبود نیروی انسانی مواجه است که با احتساب شرایط و وضعیت مدارس استان درواقع بیش از 80 درصد کمبود نیروی انسانی ما در دوره ابتدایی بوده است.

رئیس اداره حراست آموزش‌وپرورش استان قم با تشریح وضعیت آموزش نیروی انسانی خاطرنشان کرد: با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی نرم‌افزار شاد، مبارزه با بیماری‌های نوپدید و راه‌های پیشگیری از آن و روش‌های ضدعفونی مدارس و مواردی از این قبیل 85 هزار و 136 نفر ساعت از نیروهای انسانی تحت پوشش این آموزش‌ها قرار گرفتند.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۸
کد مطلب: 92009
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *