۰

روز قدس مصداق بارز آتش به اختیاری امت

قم نیوز: قم نیوز: راهپیمایی روز جهانی قدس، بی گمان یکی از مصادیق بارز آتش به اختیاری امت اسلام در جدال با اندیشه و تفکر و هیمنه پوشالی صیهونیسم است.
روز قدس مصداق بارز آتش به اختیاری امت
به گزارش قم نیوز، شانزدهم مردادماه سال 58 بود که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، در حرکتی تاریخی و ماندگار آخرین جمعه‌ ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان "روز جهانی قدس" نام گذاری کردند و در 25 مرداد همان سال طی سخنان بسیار مهمی فرمودند: "روز قدس، یک روز جهانى است. روزى نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت‌هایى است که در زیر فشار ظلم امریکا و غیر امریکا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست. روزى است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند..."

اهمیت فوق العاده ابتکار امام خمینی (ره) در پاسداشت آرمان قدس شریف از آن روست که در عصر و زمانه ای که به دلیل خیانت برخی عالمان متحجر و روشنفکرنماهای به ظاهر مسلمان و نیز سران عربِ دلبسته غرب و آمریکا، می‌رفت که مساله فلسطین و جنایت صهیونیست‌ها به تدریج در غبار ِدالان زمان مورد بی توجهی و فراموشی واقع شود، توجه همگان خاصه غیورمندان جهان اسلام به قبله نخست مسلمانان به طور ویژه معطوف گشت.

از این منظر به راستی که باید پیروزی انقلاب اسلامی و نگاه ژرف و عمیق پیر جماران به مساله فلسطین به عنوان اولویت نخست جهان اسلام را به مثابه زلزله‌ای ویرانگر برای هویت و موجودیت جعلی غده سرطانی اسرائیل توصیف کرد؛ زلزله‌ای که با گذشت حدود چهار دهه همچنان برای رژیم صهیونیستی تبعات نامطلوبی به همراه دارد، تا آنجا که امروز نه فقط انقلابیون مسلمان ایران و رهبران آن‌ها بلکه تحلیلگران ارشد و مغزهای متفکر این رژیم نیز به نوعی پذیرفته‌اند که دوام نظام سیاسیِ نامشروعشان دو سه دهه‌ای بیشتر به طول نخواهد انجامید.

از دیگر سو به تعبیر رسای مقام معظم رهبری، روز قدس نماد صف بندی جبهه حق در برابر جبهه باطل است. به تصریح معظم له در همه این سال‌ها پس از آن اقدام ماندگار خمینی کبیر، خیلی‌ها به بهانه‌ها و توجیه‌های مختلف کوشیدند تا روز قدس را تضعیف کرده و این باور اعتقادی در بین مسلمین را کمرنگ جلوه دهند، اما به یاری خدا نتوانستند و اینک آرمان فلسطین و آزادی و رهایی آن از چنگال صهیونیسم بین‌الملل بیش از هر زمان دیگری زنده و جریان ساز است.

البته از آن سو جبهه باطل نیز بیکار ننشسته چه آن که در همه این سال‌ها به خصوص در یکی دو دهه اخیر تلاش آمریکا و غربی‌ها و به طور کلی حامیان صهیونیست‌ها بر این مساله تمرکز یافته که مساله فلسطین در جهان اسلام به عنوان یک موضوع اولویت دار مطرح نباشد و لذا در این مدت با ایجاد و تحریک گروه‌های تکفیری اعم از طالبان و القاعده و این اواخر هم داعش به دنبال ایجاد جنگ مذهبی میان شیعه و سنی و تفرقه افکنی در بین بدنه امت اسلام بوده و هستند.

با این وجود، خدای را بسیار شاکریم که سال به سال حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، به عنوان تجلی‌گاه بصیرت و غیرت دینی امت در حمایت از مظلوم، پرابهت‌تر و باشکوه‌تر و در عین حال دشمن شکن تر از سال قبل بوده است.

راز و رمز این ابهت و بصیرت پایان ناپذیر را باید در کلیدواژه این روزهای رهبر معظم انقلاب جستجو کرد و آن هم این که راهپیمایی روز جهانی قدس، بی گمان یکی از مصادیق بارز آتش به اختیاری امت اسلام در جدال با اندیشه و تفکر و هیمنه پوشالی صیهونیسم است و البته عرصه‌ای درخشان در راستای حمایت از مظلومان فلسطینی تا مبادا این خیال و اندیشه به ذهنشان متبادر شود که در امر مقدس مبارزه با اسراییل حامی و پشتیبانی ندارند.


انتهای پیام / 136
جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب: 49989
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *