۰
در دیدار با خانواده مرحوم استاد سید علی اکبر پرورش مطرح شد

آیت الله جوادی آملی: حیات و ممات برای امثال استاد پرورش یکسان است

قم نیوز: آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با خانواده مرحوم آیت الله سیدعلی اکبر پرورش با اشاره به شخصیت والای آن مرحوم، گفت: حیات و ممات برای اشخاصی مثل استاد پرورش یکسان است.
آیت الله جوادی آملی: حیات و ممات برای امثال استاد پرورش یکسان است
به گزارش قم نیوز، حضرت آیت‌الله جوادی آملی در طی دیداری که خانواده استاد پرورش در دی ماه سال 92 به محضر معظم‌له شرفیاب شدند، فرمودند: حیات و ممات برای امثال استاد پرورش یکسان است زیرا با خدماتی که ایشان به جامعه علمی و دینی و مخصوصا پرورش شاگردان و جوانان شایسته انجام داد، هرگز نمی‌میرد و زنده است.

آنچه در پی می‌آید گزارش مختصری از این دیدار است که به انگیزه سومین سالگرد ارتحال استاد پرورش تقدیم می‌گردد:

آیت الله العظمی جوادی آملی: حیات و ممات برای امثال استاد پرورش یکسان است
آیت‌الله جوادی آملی که در سالروز میلاد خجسته پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) با خانواده مرحوم استاد پرورش دیدار می‌کرد، با آرزوی رحمت و غفران الهی برای استاد پرورش اظهار کرد: استاد پرورش در اثر ارتباط با علماء و بزرگان، معارف قرآن و عترت را دریافت کرد و ابتدا آن‌ها را باور کرد و سپس به آن‌ها متخلق شد و در نهایت به این معارف عمل کرد.

استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: مرحوم استاد پرورش از جمله کسانی نبود که بنشیند و به بقیه بگوید شما بروید، بلکه می‌گفت این راه را من رفتم و شما هم بیایید، وی خود رهرو خوبی بود و دیگران را نیز با خود راه می‌برد و چنین کسی می‌تواند در نقش یک رهبر و قائد باشد.
مرجع تقلید شیعیان افزود: مردم تابع کسی هستند که نخست در جلوی ایشان حرکت کند و سپس پشت سر وی حرکت می‌کنند و مرحوم پرورش نیز چنین کسی بود.

استاد عالی حوزه علمیه قم تاکید کرد: حیات و ممات برای استاد پرورش یکسان است زیرا با خدماتی که ایشان به جامعه علمی و دینی و مخصوصا پرورش شاگردان و جوانان شایسته انجام داد، هرگز نمی‌میرد و زنده است زیرا این بدن انسان است که می‌میرد، ولی روح انسان عالم، باقی است و در حدیث شریف نیز آمده است که «العلماء باقون ما بقی الدهر» که اختصاص تنها به علما ندارد بلکه شاگردان علما را نیز شامل می‌شود.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به مجاهدت‌های استاد پرورش در راه انقلاب اسلامی، تصریح کرد: سخنرانی‌های مرحوم استاد سیدعلی اکبر پرورش در شهرهای مختلف کشور و مخصوصا در خطه اصفهان، برای مردم بسیار حائز اهمیت بود و جوانان و علاقمندان معارف اسلامی از بیانات ایشان بهره زیادی بردند.
استاد عالی حوزه علمیه قم ضمن درخواست علو درجات برای مرحوم استاد پرورش، افزود: امیدوارم شاگردان و دست پروردگان ایشان همچنان راه ایشان را ادامه دهند.

انتهای پیام / 105
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰
کد مطلب: 44826
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *