کد مطلب : 45411
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰:۰۰
اهميت اطلاع رساني به موقع در افزايش آگاهي جامعه و پيشگيري از بروز شايعات
Share/Save/Bookmark

قم نیوز: جانشين فرماندهي انتظامي استان در بازديد از معاونت اجتماعي استان و تحريريه خبر مرکز اطلاع رساني گفت: اطلاع رساني و خبررساني به موقع در ارتقاي آگاهي جامعه و پيشگيري از بروز شايعات و اخبار ناصحيح و به تبع آن در تنوير افکار عمومي جامعه مهم و ضروري است.
به گزارش قم نیوز،  سرهنگ" حميدرضا اسدي " نقش غير قابل انکار اطلاع رساني در پيشگيري از وقوع جرم را يادآور شد و تاکيد کرد: آگاه کردن افراد جامعه از اخبار و حوادث انتظامي به سبب افزايش احساس امنيت در جامعه از ارکان مهم پيشگيري از وقوع جرم در جامعه است،پيشگيري اجتماعي بر پيشگيري انتظامي مقدم است و پليس استان با تکيه بر پيشگيري اجتماعي در کاهش جرايم، موفق بوده است.

وي افزود: امر به معروف و نهي از منكر از فرايض اساسي و موثر در زمينه غناي فرهنگي براي برقراري نظم اجتماعي و نقش عمده اي در حوزه امنيت اخلاقي در جامعه دارد، نهادينه سازي امر به معروف و نهي از منكر از مطلوب ترين روش ها براي استحكام فرهنگ اسلامي ،در جامعه اي است كه در آن با استفاده از ابزارها و شبكه هاي اجتماعي براي تزلزل پايه هاي ايماني و اعتقادات دروني ايفاي نقش مي كند .

جانشين فرماندهي انتظامي استان گفت: دشمن از طريق جنگ نرم در صدد است با جذابيت بخشي و پر رنگ کردن برنامه هاي خود در شبكه هاي اجتماعي در فرهنگ خانواده ايراني نفوذ كرده و با ايجاد شكاف و فاصله با فرهنگ اصيل اسلامي به خواسته اي خود جامه عمل بپوشاند.

اين مقام انتظامي افزود: براي پيشگيري از تاثيرات و هجمه دشمنان در زمينه فرهنگي از طريق اقدامات فرهنگي و آموزشي متناسب با زمان و نياز هاي جامعه به شيوه هاي جذاب و متنوع از نفوذ دشمن و تاثير برنامه هاي آنان جلوگيري کرده و سدي محكم در مقابل هجمه فرهنگي ساخته است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان قم با اشاره اهميت حجاب و عفاف اضافه کرد: حجاب و عفاف از موارد و مسائل مهم و مورد بحث در جامعه و يكي از دغدغه هاي مردم و مسئولان بوده و لازم است با احساس مسئوليت دستگاه ها و نهاد هاي متولي فرهنگ با ترويج فرهنگ حجاب و عفاف چهره جامعه را به شكل جامعه اسلامي مبدل ساخت .

سرهنگ اسدي خاطر نشان کرد :براي پيشگيري از گسست و تمايز نسلي كه از پديده هاي جديد است همسو سازي برنامه ها در تعامل و همكاري نهادها و سازمان هاي متولي فرهنگ با ايجاد برنامه هاي متنوع و جذاب و ترويج فرهنگ حجاب و عفاف متقابل با اقدامات نرم فرهنگي دشمنان لازم مي باشد .

انتهای پیام/135

مرجع :پایگاه خبری پلیس
ارائه پاسخ قاطع و مستدل به شبهات دینی/اهتمام بیشتر صداوسیما به انعکاس سخنان مراجع تقلید

ارائه پاسخ قاطع و مستدل به شبهات دینی/اهتمام بیشتر صداوسیما به انعکاس سخنان مراجع تقلید

به گزارش قم نیوز، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار رئیس موسسه آینده روشن با اشاره به ...

اهميت اطلاع رساني به موقع در افزايش آگاهي جامعه و پيشگيري از بروز شايعات