۰
رئیس مرکز بهداشت استان قم خبر داد؛

اضافه شدن واکسن «پاستوکووک» به سبد واکسیناسیون دانش آموزان قمی

قم نیوز: رئیس مرکز بهداشت استان قم از اضافه شدن واکسن «پاستوکووک» به سبد واکسیناسیون دانش آموزان استان قم از ۲۱ مهرماه خبر داد.
اضافه شدن واکسن «پاستوکووک» به سبد واکسیناسیون دانش آموزان قمی
اضافه شدن واکسن «پاستوکووک» به سبد واکسیناسیون دانش آموزان قمی
به گزارش قم نیوز سیامک محبی بعد از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه از چهارشنبه واکسن «پاستوکووک» به سبد تزریق دانش آموزان اضافه می‌شود، گفت: لازمه بازگشایی مدارس، واکسینه کردن دانش آموزان است و از فردا واکسن مشترک کرونای ایران و کوبا «پاستوکووک» جهت تزریق در مراکز تجمیعی واکسیناسیون استان قم توزیع خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت استان قم با اشاره به اینکه روز گذشته واکسن «پاستوکووک» وارد استان قم شد، افزود: «پاستوکووک» یکی از واکسن‌های ایمن و در دسترس برای تزریق به کودکان است و مجوز تزریق از سمت وزارت بهداشت و درمان صادر شده است و این واکسن از فردا در تمامی مراکز تجمیعی استان قم در دسترس همشهریان قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون ۳۰ درصد از دانش آموزان استان واکسن کرونا تزریق کرده‌اند که با توجه به تنوع و تسریع در امر واکسیناسیون انتظار داریم در روزهای آینده استقبال مراجعین بهبود یابد، ادامه داد: واکسن کرونای مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران در کوبا به عنوان «سوبرانا ۲» و در ایران به عنوان «پاستوکووک» نامگذاری شده است.
انتهای پیام / 137
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۹
کد مطلب: 100402
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *