۰

هزینه کرد ۱۹ میلیاردی اوقاف قم در سال ۹۹ برای نیازمندی های جامعه

قم نیوز: مدیرکل اوقاف استان قم با بیان اینکه مهمترین نیت واقفان، توجه به مستمندان در استان است، گفت: اوقاف قم در سال گذشته هزینه کرد ۱۹ میلیارد تومانی برای نیازمندی های جامعه انجام داده است.
هزینه کرد ۱۹ میلیاردی اوقاف قم در سال ۹۹ برای نیازمندی های جامعه
هزینه کرد ۱۹ میلیاردی اوقاف قم در سال ۹۹ برای نیازمندی های جامعه
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام عباس اسکندری شامگاه سه شنبه در برنامه گفتگوی ویژه سیمای نور با بیان اینکه قم از استان‌های دارای شرایط خوب در مسئله وقف در سطح کشور است، گفت: با توجه به گذشتگان مؤمن و متدین، خیران و نیک اندیشان در استان قم امروز موارد زیادی را با نیت‌های مختلف در جهت خدمت به مردم و جامعه در نظر گرفته‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اینکه مهمترین نیت واقفان در استان قم، توجه به مستمندان و محرومین است، افزود: توجه به مسئله سلامت بهداشت و روان، روضه خوانی در مجالس اهل بیت (ع) و آزادی زندانیان جرایم غیر عمد از دیگر نیت واقفین در استان قم است.

وی با تاکید بر اینکه هنوز در برخی موقوفات نتوانستیم سرمایه‌گذاری کنیم، ادامه داد: هزینه کرد در اوقاف تماماً بر اساس نیت واقف صورت می‌گیرد و ذره‌ای دخالت در نیت آنها صورت نمی‌گیرد و علاوه بر وجود دستگاه‌های نظارتی استانی اداره نظارت درون سازمانی اوقاف نیز بر روند هزینه کرد نظارت دارد.

اسکندری با بیان اینکه در برخی اوقات درآمدهای غیر از موقوفات در این اداره کل به دست می‌آید که بر اساس نیاز روز مثل ایام شیوع کرونا هزینه می‌شود، گفت: در این ایام مبالغ زیادی صرف خرید دارو، تجهیزات پزشکی و بسته‌های معیشتی برای افراد آسیب دیده و نیازمندان شد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان در سال ۹۹ بابت نیازمندی‌های جامعه صرف افراد نیازمند و مستمند در استان قم شده است، افزود: خیرین کمک‌های بسیار زیادی در ایام شیوع کرونا در زمینه‌های مختلف اعم از خرید دارو و تأمین بسته‌های معیشتی برای افراد مستمند اهدا کردند.

اسکندری با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب مهمترین وقف بر اساس نیازهای جامعه وقف در حوزه علم و دانش است، ادامه داد: اینگونه وقف به عنوان یکی از منابع پایدار و مطمئن در کشور است و موقوفات باید به سمت تولید علم و دانش بروند.


انتهای / 106
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۹
کد مطلب: 100403
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *