۰

معاون دادستان قم: عرضه محصولات درمانی و بهداشتی بدون مجوز در فضای مجازی جرم است

قم نیوز: معاون دادستان قم از تشکیل ۶۸ پرونده قضایی در رابطه با عرضه محصولات درمانی و بهداشتی بدون مجوز در فضای مجازی خبر داد.
معاون دادستان قم: عرضه محصولات درمانی و بهداشتی بدون مجوز در فضای مجازی جرم است
معاون دادستان قم: عرضه محصولات درمانی و بهداشتی بدون مجوز در فضای مجازی جرم است
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفضل تحریری معاون دادستان قم گفت: در پایش فضای مجازی مرتبط با استان ،۶۸ صفحه‌ای که در سایت دیوار، شیپور، باسلام و اینستاگرام و سایر صفحات فضای مجازی اقدام به انتشار آگهی فروش محصولات بهداشتی، پزشکی و درمانی می‌کردند، شناسایی و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل شد.

او  فروش و عرضه بدون مجوز دارو، محصولات بهداشتی و تجهیزات پزشکی در فضای مجازی را که جنبه درمانی داشته باشد، مداخله در امور پزشکی عنوان کرد و افزود: در این ۶۸ پرونده که طی ۱۰ روز پایش در فضای مجازی استان رصد شد، محصولاتی مانند داروی سقط جنین، تجهیزات پزشکی فاقد مجوز، پماد‌های دست‌ساز بدون تاییدیه مانند کرم معجزه شب، دارو‌های لاغری و چاقی، مکمل‌های تغذیه‌ای و محصولات غیرمجاز آرایشی و بهداشتی به فروش می‌رسید.

تحریری  با اشاره به ماده سه قانون مربوط با مقررات امور پزشکی، دارو، مواد خوراکی و آشامیدنی و قانون ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت در رسانه‌های ارتباط‌جمعی داخلی و بین‌المللی و فضا‌های مجازی، تاکید کرد: هر گونه عرضه دارو، محصولات درمانی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی بدون مجوز قانونی در فضای مجازی جرم است و پیگرد قضایی دارد.

معاون دادستان قم با تاکید بر این‌که عرضه و فروش کلیه محصولات سلامت‌محور در فضای مجازی با هماهنگی پلیس فتا رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: فروش محصولات دارویی در فضای مجازی حتی در صورت مجاز بودن محصول نیز خلاف قانون بوده و فروش مکمل‌های غذایی نیز صرفا برای داروخانه‌ها و با داشتن مجوز سایت مذکور از سازمان غذا و دارو بلامانع می‌باشد.

انتهای پیام/ 106
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 100436
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *