۰

30 هزار دانش‌آموز قمی همیار طبیعت می‌شوند

قم نیوز: معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم از برنامه‌ریزی این اداره‌کل برای جذب 30 هزار همیار طبیعت از میان دانش‌آموزان این استان خبرداد و گفت: امیدواریم با ظرفیت دانش‌آموزان در ترویج فرهنگ منابع طبیعی گام‌های بلندی برداریم.
30 هزار دانش‌آموز قمی همیار طبیعت می‌شوند
30 هزار دانش‌آموز قمی همیار طبیعت می‌شوند
به گزارش قم نیوز نشست هم‌اندیشی مسئولان اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم و اداره‌کل آموزش و پرورش استان به‌منظور افزایش تعاملات دو جانبه برگزار شد.

حمید رضا زمانی رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در ابتدای این نشست، با تاکید بر اینکه استان قم می‌تواند در زمینه جذب مروج و همیار دانش‌آموزی پیشتاز باشد، عنوان کرد: امیدواریم با مشارکت دستگاه‌های مختلف بتوانیم جمعیت همیاران را افزایش دهیم.

همچنین ناصر حمزه‌ای معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم خاطرنشان کرد: در طرح همیار پلیس 90 هزار دانش‌آموز را در استان قم عضو کردیم و با توجه به ظرفیت منابع طبیعی می‌توانیم در طرح همیاران طبیعت نیز بیش از 30 هزار نفر را پوشش دهیم.

در پایان این نشست، محمد شعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با تاکید بر نقش و اهمیت دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور در ترویج فرهنگ منابع طبیعی اظهار کرد: امیدواریم با گسترش آموزش‌ها بتوانیم به شیوه مطلوب از ظرفیت دانش‌آموزان بهره‌مند شویم.

بر اساس مباحث مطرح شده در این نشست، تا یک ماه آینده تفاهم‌نامه‌ای میان اداره‌کل آموزش و پرورش و اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری نوشته می‌شود که از جمله مفاد این تفاهم‌نامه کاشت نهال در اردوگاه‌های آموزش و پرورش، آموزش دانش‌آموزان در اردوهای پرورشی، استفاده از فضای مجازی شاد در راستای فرهنگ‌سازی منابع طبیعی و همچنین افزایش جمعیت همیاران طبیعت از میان دانش‌آموزان خواهد بود.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵
کد مطلب: 100444
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *