۰

وزیر ورزش و جوانان: سرانه‌های ورزشی قم پائین تر از استاندارد و نامطلوب است

قم نیوز: وزیر ورزش و جوانان گفت: استاندارد سرانه ورزشی در دنیا سه متر برای هر فرد است که این میزان در استان قم حدود ۵۰ سانتی متر است که وضعیت نامطلوبی را نشان می‌دهد.
سرانه‌های ورزشی قم پائین تر از استاندارد و نامطلوب است
سرانه‌های ورزشی قم پائین تر از استاندارد و نامطلوب است
به گزارش قم نیوز سید حمید سجادی عصر پنجشنبه در آئین تجلیل از جمعی از ورزشکاران پیشکسوتان قم، گفت: قرارگیری قم در محور مواصلاتی ۱۷ استان و ظرفیت‌های گردشگری و مذهبی آن می‌تواند قم را به عنوان یکی از شهرهای اصلی در برگزاری رقابت‌های ملی و بین‌المللی تبدیل کند.

وی افزود: بیمه ورزشکاران، داوران و مربیان از چالش‌های مهم ورزش در ایران است که از عوامل مهم آن این است که فعالیت‌ها در قوانین کشور شغل محسوب نمی‌شود.

به گفته وزیر ورزش و جوانان، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیراً در تماس‌های جداگانه ای خواستار ورود به مبحث بیمه ورزشکاران و رفع نگرانی این افراد شده‌اند.

سجادی تاکید کرد: مشکل همیشگی و تکراری حمایت از پیشکسوتان یک بار برای همیشه باید حل شود؛ حقوق این افراد در صندوق حمایت از ورزشکاران باید تقویت شود.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: سند تحول ورزش کشور تدوین شده و امید می‌رود به زودی توسط هیأت دولت تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.

سجادی عنوان کرد: در دوران پساکرونا جامعه نیاز به نشاط بیشتری دارد و از هیأت‌های ورزشی درخواست می‌شود با حرکت‌های تحولی و نوین مردم را بیش از همیشه با ورزش آشتی داده و شور و نشاط اجتماعی را افزایش دهند.

سرانه‌های ورزشی قم پائین تر از استاندارد و نامطلوب است

وی یادآور شد: ورود آحاد مختلف مردم به رشته‌های ورزشی هدف اصلی وزارت ورزش و جوانان است که صرفاً با اقدامات میدانی قابل تحقق است و در این بین هیأت‌های ورزشی اهمیت ویژه ای دارند.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر جلوگیری از عقب افتادگی ورزش بانوان گفت: اینکه زنان و دختران در داخل خانه‌های خود بی حرکت باشند زیبنده نظام نیست و از طرفی سلامتی آنها را به خطر می‌اندازد.
انتهای پیام / 137
جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 100452
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *