۰

16 طرح بزرگ و شاخص در قم به بهره‌برداری می رسد

قم نیوز: شهردار قم از افتتاح و بهره برداری 16 طرح بزرگ و شاخص عمرانی، فرهنگی و خدماتی توسط شهرداری این کلان شهر تا پایان امسال خبرداد و گفت: روز قم برای سومین سال در هفته‌های آینده گرامی داشته می‌شود.
16 طرح بزرگ و شاخص در قم به بهره‌برداری می رسد
16 طرح بزرگ و شاخص در قم به بهره‌برداری می رسد
به گزارش قم نیوز سیدمرتضی سقاییان نژاد امروز در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم که در سالن محراب حرم بانوی کرامت انجام شد، با تبریک آغاز ولادت امام عصر (عج) اظهار کرد: در ۶ سال گذشته بیش از سه هزار پروژه شهری بزرگ و کوچک در شهر قم به بهره برداری رسیده و در حال حاضر نیز تکمیل و بهره‌برداری بخش دیگری از پروژه‌ها در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال ۱۶ طرح بزرگ و شاخص عمرانی، فرهنگی و خدماتی در قم به بهره برداری می‌رسد، گفت: برخی از این طرح‌ها شامل اجرای میدان نماز، تکمیل بلوار شهید  بروجردی، ساخت پارکینگ های طبقاتی، تکمیل مسیر اتوبوس تندرو، تکمیل ساختمان شورا، خیابان ارم، فاز پنجم عمار یاسر، رمپ و لوپ تونل غدیر و فاز نخست از خط یک  مترو قم است.

شهردار قم گفت: برای بهره‌برداری از این طرح‌ها ۴۵۰ میلیارد تومان نیاز است که با بهره‌برداری از آن در فضای سبز، عمران و آبادانی شهر و سایر بخش‌ها شاهد تحول خواهیم بود.

وی تصریح کرد: آنچه نگران کننده شده این است که روز به روز بودجه‌های عمرانی کاهش می‌یابد و خرج و مخارج پروژه‌های عمرانی بالا است، به طوری که  قیر از تنی دو میلیون تومان به هشت میلیون تومان رسیده است.

سقاییان‌نژاد با بیان اینکه خوشبختانه در بخش حمل و نقل وضعیت شهر قم مناسب بوده و به یک انسجام کامل رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: ۳۵۰ تا ۴۰۰ دستگاه اتوبوس نو در اختیار داریم و قرار است ۱۰۰ تاکسی نیز تا آخر امسال به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شود که این مهم نیز بدون شک در افزایش رضایت مندی مردم موثر است.

شهردار قم گفت: این شهرداری از نظر مالیات بر ارزش افزوده ای که به این شهر اختصاص می یافت نیز  دچار مشکل شده است به طوری که 250 شرکت صنعتی مستقر در قم، که باید ارزش افزوده را در قم پرداخت کنند در  تهران نسبت به پرداخت آن اقدام می کنند.

سقاییان نژاد گفت: در وضعیت موجود که روز به روز خرج و مخارج اداره شهر در حال افزایش یافتن است شهرداری با همکاری و همدلی شورای شهر پیش بینی تامین منابع پایدار شهری را در برنامه قرار داده و امیدواریم روز به روز شاهد توسعه و عمران شهری باشیم.

شهردار قم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیریت جامع تامین نظام مالی یکی از برنامه های اولویت دار شهرداری است و در این زمینه کوشش ما رعایت نظم و انضباط مالی است و پیش بینی تدابیر لازم در این زمینه است. 

سقاییان نژاد با بیان اینکه به زودی برنامه روز قم را برای سومین سال با چهارچوب بهتری اجرا می کنیم، گفت: در این رابطه پنج کمیته این تشکیل شده و در این زمینه نیز از نظر علما، نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر بهره مند خواهیم شد.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب: 100472
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *