۰

بهبود آب‌رسانی به 18 روستای قمرود با 8 میلیارد تومان هزینه

قم نیوز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه آب‌رسانی به 18 روستای دهستان قمرود بهبود می‌یابد گفت: قطعه دوم خط انتقال مجتمع آبرسانی قمرود با هزینه‌ای بالغ‌بر 80 میلیارد ریال تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
بهبود آب‌رسانی به 18 روستای قمرود با 8 میلیارد تومان هزینه
بهبود آب‌رسانی به 18 روستای قمرود با 8 میلیارد تومان هزینه
به گزارش قم نیوز علی جان صادق‌پور که به صورت مستمر و میدانی روند اجرا و میزان پیشرفت پروژه های آب و فاضلاب را بررسی می‌کند، پس از بازدید از عملیات احداث قطعه دوم خط انتقال مجتمع آبرسانی قمرود گفت: با اجرای ۱۴ هزار متر خط انتقال در این پروژه، آبرسانی به ۱۸ روستای دهستان قمرود بهبود پیدا می‌کند.

وی از پیشرفت ۳۵ درصدی این پروژه خبر داد و اظهار داشت: قطعه دوم خط انتقال مجتمع آبرسانی قمرود با هزینه‌ای بالغ‌بر ۸۰  میلیارد ریال تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین از پروژه احداث بخش ۵ خطوط انتقال آب کهک بازدید و خاطرنشان کرد: احداث بیش ۹ کیلومتر خط انتقال، احداث مخزن و ایستگاه پمپاژ بین‌راهی ۵۰۰ مترمکعبی شماره ۳ ابرجس، احداث سایت مخزن ذخیره ۱۰۰۰ مترمکعبی کرمجگان و اجرای سیستم تله‌متری و کنترل از جمله بخش‌های این پروژه به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه به تازگی آغاز شده است، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود پروژه بخش ۵ خطوط انتقال آب کهک نیز با اعتباری بالغ‌بر ۳۳۰ میلیارد ریال، تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

صادق پور در خصوص طرح آبرسانی به خیابان زنگارکی و شیوه اجرا و میزان پیشرفت پروژه اصلاح شبکه توزیع آب بهداشتی این خیابان گفت: تأمین آب با فشار مناسب در شبکه توزیع این منطقه از جمله اهداف این پروژه است.

وی اظهار کرد: امیدواریم با هزار متر لوله‌گذاری، اتصال شبکه معابر فرعی به شبکه جدید و جابه‏جایی انشعابات از شبکه قدیمی به شبکه جدید ضمن تأمین دبی و فشار مناسب شبکه توزیع، شاهد کاهش ضایعات و حوادث شبکه نیز باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه اواسط مردادماه آغاز شد و کمتر از سه ماه به پایان رسید، گفت: این پروژه با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۳ میلیارد ریال به اجرا رسید و در روزهای آینده به‌طور کامل وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

وی در ادامه از پروژه‌های توسعه و اصلاح شبکه فاضلاب در سطح شهر از جمله محله 9 پردیسان، بلوار امین و خیابان‌های شهدا، بنیاد و خاکفرج بازدید در جریان میزان پیشرفت این پروژه‌ها قرار گرفت.

صادق پور از پیشرفت ۳۰ درصدی لوله‌گذاری در محله  ۹ پردیسان خبر داد و اظهار داشت: این پروژه به طول ۸ هزار و ۵۰۰ متر و هزینه‌ای بالغ ۹۰ میلیارد ریال به‌منظور رفع مشکل دفع بهداشتی فاضلاب این محله به اجرا خواهد رسید.

وی با اشاره به پروژه‌های اصلاح شبکه فاضلاب در سطح شهر نیز خاطرنشان کرد: اصلاح شبکه فرعی‌های بلوار امین به‌طور ۱۵۰۰ متر با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد، اصلاح شبکه خیابان شهدا به طول ۱۶۰۰ متر با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، اصلاح شبکه خیابان بنیاد به طول ۲۶۰۰ متر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اصلاح شبکه فاضلاب خیابان امام موسی صدر به طول ۱۹۰۰ متر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در پایان این بازدیدها اظهار امیدواری کرد: ناظران محترم، با نظارت دقیق و کامل ضمن تأکید بر حسن اجرا، تمام تلاش خود را به کار ببندند تا پیمانکاران طبق برنامه زمان‌بندی این پروژه‌ها را اجرا و به پایان برسانند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹
کد مطلب: 100564
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *