۰

توسعه بوستان‌های تخصصی بانوان در شهر قم

قم نیوز: مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز قم گفت: مدیریت شهری افزایش و توسعه بوستان های تخصصی ویژه بانوان را به طور جد پیگیری کرده است.
توسعه بوستان‌های تخصصی بانوان در شهر قم
توسعه بوستان‌های تخصصی بانوان در شهر قم
به گزارش قم نیوز پیام جوادیان، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز قم با اشاره به توسعه بوستان‌های تخصصی بانوان در سطح شهر اظهار کرد: یکی از رویکرد‌های مدیریت شهری در طی سال‌های گذشته توسعه فضای سبز و اماکن تفریحی مخصوص بانوان بوده و از همان ابتدا سیاست‌های کاری مشخص‌شده و برای مناطق مختلف وظایف تعیین‌شده و برنامه‌ریزی لازم صورت گرفت.

او با بیان این که در حال حاضر در شهر قم شاهد توسعه فضا‌های اختصاصی بانوان هستیم و بسیاری از مناطق دارای بوستان بانوان شده یا بوستان بانوان در حال احداث است گفت: بوستان بانوان در منطقه یک در حال طی مراحل پایانی خود است و به‌زودی برای بهره‌برداری تقدیم شهروندان می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر پیگیری‌های مکرر برای تأمین فضای مناسب ایجاد بوستان بانوان در منطقه دو تصریح کرد: به دلایل مختلف هنوز در این منطقه فضای با شرایط مطلوب تأمین نشده است؛ در منطقه سه نیز بوستان ارغوان همچنان به‌عنوان بوستان بانوان به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند.

او یکی از بوستان‌های بانوان شاخص شهر را بوستان نرگس در منطقه چهار ذکر کرد و افزود: این بوستان از سال‌های گذشته ایجادشده و طی سال‌های گذشته امکانات آن توسعه‌یافته است؛ در منطقه پنج نیز یک قطعه باغ در محدوده بلوار شهید کبیری در حال تملک است تا عملیات احداث فضای سبز و تبدیل آن به بوستان بانوان انجام شود.

جوادیان با بیان این که در منطقه ۶ دو بوستان بانوان وجود دارد، گفت: در محدوده منطقه هفت نیز بخشی از بوستان نجمه برای استفاده بانوان آماده‌سازی شده و در حال خدمات‌رسانی است.

او اضافه کرد: در محدوده شهرداری منطقه هشت نیز بوستان پروانه به بهره‌برداری رسیده و بانوان این منطقه از آن استفاده می‌کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: مدیریت شهری به دنبال افزایش فضا‌های تخصصی و ویژه بانوان را به طور جد پیگیری کرده و ایجاد بوستان‌های بانوان جزو اولویت‌های مدیریت شهری بوده است.

انتهای پیام/ 106
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب: 100573
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *