۰
آیت الله نوری همدانی تاکید کرد؛

ضرورت تقویت جامعه از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید خطاب به رئیس مجلس گفت: نمایندگی مجلس امانتی از سوی مردم است و شما باید خود را برای نگاهداری از این امانت آماده و جامعه را از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تقویت کنید.
ضرورت تقویت جامعه از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی
ضرورت تقویت جامعه از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی
به گزارش قم نیوز آیت الله حسین نوری همدانی صبح پنجشنبه در دیدار محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توفیق یکی از نعمات پروردگار برای انسان است تا کار خیر کند، گفت: توفیق نعمت بزرگی است که به هر کس داده نمی‌شود از این رو توفیقی که به شما داده شده بسیار مهم است به خصوص که طبق فرمایش امام (ره) مجلس در رأس امور بوده و امروز شما برای این مهم انتخاب شده‌اید.

این مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: امام (ره) در ۱۰ بخش از صحیفه نور این حدیث نبوی را ذکر کرده‌اند که همه شما مدیریت داشته و درباره موضوعی که تحت نظر شماست مسئولیت دارید. هر انسانی مدیریتی دارد از خودش گرفته تا خانواده اش، مملکت و دنیایش مدیریت و مسئولیت دارد لذا همه شما درباره صحنه‌های تحت نظر شما، مسئول هستید که مسئولیت مجلس شورای اسلامی، مسئولیتی بزرگ است که شما توفیق دارید تا وظایف مربوط به آن را انجام دهید.

وی افزود: امام علی (ع) در خطبه‌ای فرمودند شما مسئول هستید و اصولاً انسان برای ساختن جامعه مسئول است که این ساختن را باید از خود آغاز کند. طبق فرموده امام مسئولیت شما خیلی وسیع است و باید از سرزمین ما حمایت کنید که این توفیقی برای شما است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم که خداوند در آن فرموده‌ای اهل ایمان! قیام کنید برای اجرای عدالت، اظهار داشت: این افراد در دنیا نمونه هستند و نظر امام (ره) نیز همین بود. از این رو باید موضوعی در دنیا ایجاد کنید که نمونه باشد و انقلاب اسلامی نمونه‌ای برای جهان است که نظیر ندارد و زمینه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) است.

این مرجع تقلید در ادامه نهج البلاغه حضرت امیرالمؤمنین (ع) را یک نمونه برای استفاده دانست و افزود: امام (ع) می‌فرمایند اگر هفت اقلیم روی زمین را به من بدهند، من دانه‌ای را از دهان مورچه‌ای نمی‌گیرم لذا برای مبارزه با ظلم و برقراری عدالت جدیت دارند و مهم‌ترین کار شما نیز برقراری عدالت در برابر ظلم و فقر در جامعه و ایجاد حق است.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگی مجلس امانتی از سوی مردم برای شما است، یادآور شد: شما باید خود را برای نگاهداری از این امانت آماده کنید؛ جامعه را از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تقویت کنید و از آنجایی که عزت از آن خدا، پیغمبر (ص) و مؤمنان است شما باید آن را در برابر دشمنان حفظ کنید.

آیت الله نوری همدانی در ادامه تأکید کرد: توجه کنید کاری که می‌کنید برای مردم باشد، در کنار آنها باشید و مشکلاتشان را درک کنید. مردم از بازدیدهای حضوری شما بسیار خوشحال می‌شوند و اخلاق خوب شما با آنها بسیار مهم است که نباید آن را ترک کنید.

این مرجع تقلید ادامه داد: من رسانه‌های داخلی و خارجی را دنبال می‌کنم و می دانم کار شما بسیار مهم است و دشمن نیز در برابر شما صف آرایی کرده، آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی لحظه‌ای از فکر علیه ما بیکار نیستند از این رو لحظه‌ای نباید بی تفاوت بود.

وی همچنین با اشاره به نامه امام علی (ع) به مالک اشتر زمان عزیمت به مصر که منجر به شهادت او نیز شد، گفت: نامه ۵۳ نهج البلاغه در سازمان ملل به عنوان یک منشور کامل است لذا جلساتی برای این موضوعات بگذارید و تابلویی در محل کار خود قرار دهید. امام علی (ع) به مالک می‌فرمود: مالک! دل خود را از محبت مردم سرشار کن. مردم دو صنف هستند؛ اگر مسلمانند که برادر دینی شما هستند و اگر مسلمان نیستند مانند شما انسان هستند؛ این فرهنگ اسلام است.

آیت الله نوری همدانی در پایان سخنان خود با بیان اینکه از ابتدا در ایران، مسیحی و یهودی‌ها حضور داشته و علما نیز تلاش داشتند نسبت به آنها مانند ایرانیان مسلمان رفتار کرده و هیچگاه سختگیری برای آنها وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: کسی که عدالت را برقرار کند نور چشم است. مردم ستون دین و حمایت آنها سپری در برابر دشمن است از این رو باید به آنها توجه کرد. چنانچه در جنگ تحمیلی نیز همین مردم در عرصه‌های جنگ حاضر شدند.
انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 100584
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *