۰

هیئت روس پس از دیدار علی‌اف، با پاشینیان ملاقات کرد

قم نیوز: «الکساندر اورچوک» معاون نخست‌وزیر روسیه پس از دیدار با رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در باکو به ایروان رفت و با نخست‌وزیر ارمنستان هم دیدار کرد.
هیئت روس پس از دیدار علی‌اف، با پاشینیان ملاقات کرد
هیئت روس پس از دیدار علی‌اف، با پاشینیان ملاقات کرد
به گزارش قم نیوز رسانه‌های ارمنستانی از دیدار دوجانبه نیکول پاشینیان نخست‌وزیر این کشور در ایروان با هیئت اعزامی روسیه به ریاست معاون نخست‌وزیر این کشور خبر دادند.

در شرایطی که روسیه در تدارک است که نشست سه جانبه سران مسکو، ایروان و باکو در شهر سوچی به میزبانی ولادیمیر پوتین را برگزار کند، معاون نخست‌وزیر روسیه با نخست‌وزیر ارمنستان در ایروان دیدار کرد.

الکساندر اورچوک معاون نخست‌وزیر روسیه بعد از دیدار با الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در باکو، دیروز چهارشنبه به ایروان سفر و با نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان دیدار کرد.

به گزارش روزنامه ارمنستانی «مسی پُست»، سفر این مقام ارشد مسکو به باکو و سپس ایروان در آستانه نشست ۲۶ نوامبر (پنجم آذر) سران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان انجام شده است.

کاخ کرملین پیشتر اعلام کرده بود که نشست ولادیمیر پوتین، نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان و الهام علی‌اف برای بررسی «گام‌های بعدی برای تقویت ثبات و برقراری زندگی مسالمت‌آمیز در قره‌باغ کوهستانی» برگزار می‌شود.

بنا بر گزارش رسانه‌های ارمنستانی، اورچوک ریاست مشترک گروه کاری روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای رفع مسائل مرتبط با اختلافات به منظور رفع انسداد و محدودیت‌های ارتباطاتی بین باکو و ایروان را برعهده دارد.

دفتر نخست‌وزیر ارمنستان در بیانیه‌ای درباره دیدار پاشینیان و الکساندر اورچوک اعلام کرد که معاون نخست‌وزیر روسیه درباره طرق احیای ارتباطات ترانزیتی و حمل و نقل در قفقاز جنوبی صحبت و تبادل نظر کرد.

طبق گزارش رسانه‌های ارمنستانی، «آندری رودنکو» معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار الکساندر اورچوک با پاشینیان حضور داشت  و دو طرف روس و ارمنستانی درباره همکاری‌ها و مسائل دو جانبه موجود در دستورکار مسکو و ایروان هم رایزنی کردند.

هیئت مسکو به ریاست اورچوک قبل از سفر به ایروان، به باکو رفته بود و با الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان دیدار کرده بود.

بنا بر اعلام «آذرتاج» رسانه‌ رسمی جمهوری آذربایجان، رئیس‌جمهور این کشور و معاون نخست‌وزیر روسیه درباره روابط دو جانبه و مسائل مرتبط با قره باغ کوهستانی رایزنی کردند.

انتهای پیام/ 106
پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 101233
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *