۰

۲۵ هزار و ۵۰۰ تن انار از باغ‌های قم برداشت می‌شود

قم نیوز: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها در این دوره، ۲۵هزار و ۵۰۰ تن انواع ارقام انار از باغ‌های استان برداشت و به بازار مصرف ارائه می‌شود.
۲۵ هزار و ۵۰۰ تن انار از باغ‌های قم برداشت می‌شود
۲۵ هزار و ۵۰۰ تن انار از باغ‌های قم برداشت می‌شود
به گزارش قم نیوز محمد علی سلامی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم بیان کرد: بیش‌از دو هزار و ۳۰۰ هکتار از باغ‌های قم در مناطق مختلف استان به کشت انار اختصاص دارد و ارقام متنوع انار تولید شده در قم از کیفیت بالایی برخوردار است.

سلامی با اشاره به این که بیش‌از ۲‌هزار تَن از کشاورزان قمی به کشت انار می‌پردازند، افزود: باغ‌های انار قم بیشتر در مناطق جعفرآباد، سلفچگان،‌ کهک،‌ جاده ساوه و جاده قدیم اصفهان است که آب و هوای مناسبی برای کشت این محصول دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم ادامه داد: کشاورزان قمی به دلیل سابقه طولانی کشت انار در استان،‌ مهارت ویژه‌ای در تولید ارقام مختلف آن دارند و ارقام متنوعی از این محصول همچون "قجاق"، "شاه پسند"، "آقا محمد علی"، "ترش و ملس" در قم کشت می‌شود.

وی گفت: توصیه‌های فنی لازم به باغداران استان برای نگهداری و برداشت به‌موقع محصول انار ارائه‌ شده‌است که با عمل به آن حجم خسارت‌های احتمالی ناشی از سرمازدگی محصول‌ها و سایر تهدیدهای محیطی تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.

سلامی بیان کرد: حفظ سطح سبز باغ‌های قم از جمله باغ‌های انار از جمله موارد مورد توجه سازمان جهاد کشاورزی استان است که با همکاری کشاورزان در این رابطه هر ساله شاهد تولید محصول‌های متناسب با آب‌وهوای قم در آن‌ها هستیم.انتهای پیام / 106
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب: 101381
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *