آیت الله صافی‌گلپایگانی: حوزه‌های علمیه موجبات گسترس معارف حیات بخش ثقلین را فراهم کنند

خبرگزاری تسنیم , 12 آذر 1400 ساعت 9:11

مرجع تقلید شیعیان گفت: حوزه‌های علمیه باید قدر این دانشمندان بزرگ را بدانند و به مکتب حقه شیعه ادای وظیفه کنند و موجبات بسط و گسترش معارف حیات بخش ثقلین را در سراسر جهان فراهم کنند.


به گزارش قم نیوز آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در پیامی به همایش نکوداشت مرحوم آیت الله محمد باقر ملکی میانجی (ره) اظهار داشت: روحانی والامقامی‌ که در عصر خود زحمات بسیار زیادی را برای هدایت و ارشاد مردم و تربیت و تهذیب نفوس متحمل گشت و با تالیف آثار ارزنده در تفسیر قرآن کریم و فقه و کلام و معارف نورانی اهل بیت (ع)، در نشر فرهنگ اصیل اسلامی و ترویج محاسن کلمات وحیانی عترت طاهره موفق بود.

وی افزود: مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد باقر ملکی میانجی مجاهدی بزرگ بود که با محاسن اخلاقی و فضایل عالی انسانی و خدمات عام‌المنفعه‌ای که داشت، محبوب مردم و مورد احترام علما و بزرگان دین و جامعه بود.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: آن عالم ربانی از خادمان و شیفتگان حضرت ولی عصر (عج) و از مدافعین حریم اعتقادی مکتب حقه بود، حضور همیشگی آن فقید سعید در سنگرهای مختلف علمی، اعتقادی، اجتماعی و نگهبانی از حدود و ثغور مذهب در طول زندگی مبارک خود برای آقایان طلاب و فضلای عالی مقام، درس و پند است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه ادامه داد: آن عالم مجاهد نشان داد که باید در میدان جهاد و عمل و نصرت دین و حفظ و حراست ارزش‌های مقدس و سنت‌های الهی همواره آماده به خدمت بود و مانند سدی محکم ایستاد، انزوا و گوشه‌نشینی، بی‌تفاوتی و بی‌مسئولیتی مقبول نیست.

آیت‌الله صافی گلپایگانی خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه، علما و فضلا، محققان و دانشجویان ارجمند، باید قدر این دانشمندان بزرگ را بدانند و با مطالعه، تحقیق و نشر میراث گرانسنگ آنان، نسبت به مکتب حقه شیعه ادای وظیفه نمایند و موجبات بسط و گسترش معارف حیات بخش ثقلین را در سراسر جهان فراهم آورند.

انتهای پیام/ 137


کد مطلب: 101397

آدرس مطلب: https://www.qomnews.ir/fa/news/101397/آیت-الله-صافی-گلپایگانی-حوزه-های-علمیه-موجبات-گسترس-معارف-حیات-بخش-ثقلین-فراهم-کنند

قم نیوز
  https://www.qomnews.ir