۰

خانه‌ مسافرهای قم نیازمند دریافت تسهیلات هستند

قم نیوز: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با اشاره به بهسازی و تکمیل تجهیزات واحدهای اقامتی قم، گفت: پرداخت تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ و رونق تولید، مهمترین ابزار ایجاد و حفظ اشتغال در خانه‌ مسافرهای استان است.
خانه‌ مسافرهای قم نیازمند دریافت تسهیلات هستند
خانه‌ مسافرهای قم نیازمند دریافت تسهیلات هستند
به گزارش قم نیوز علیرضا ارجمندی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین جواد عرب‌بافرانی رئیس انجمن صنفی خانه مسافرهای قم، اظهار کرد: این اماکن نیمی از تخت‌های اقامتی استان را تأمین می‌کنند که نمی‌توان این ظرفیت را نادیده گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با بیان این که خانه مسافرهای قم نیازمند سامان‌دهی هستند، ادامه داد: به مشکلات این اماکن اشراف داریم و درصدد حمایت و رفع موانع و مشکلات این واحدهای اقامتی هستیم.

ارجمندی تصریح کرد: مشکلات خانه مسافرهای با سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مانند مرکز بهداشت، سازمان آتش‌نشانی و اماکن نیروی انتظامی استان از سوی معاونت گردشگری استان تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.

قم دارای ۳۵ واحد هتل، ۲۷ واحد هتل آپارتمان، ۵۵ واحد مهمان‌پذیر، ۱۷۰ خانه مسافر و ۹۷ واحد مجتمع بین‌راهی و پذیرایی با ظرفیت ۱۲ هزار تخت است.

لزوم برگزاری قم تور با حضور متخصصان گردشگری کشور
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم همچنین در دیدار با هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی قم، از لزوم برگزاری قم تور با حضور متخصصان گردشگری کشور در این استان خبر داد.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری فم تور بازاریابی و تبلیغ خدمات و یا مقصد سفر از سوی تورگردانان و آژانس‌های مسافرتی برای متخصصان صنعت گردشگری مانند اصحاب رسانه، بلاگرها، راهنمایان گردشگری، عکاسان و فیلم‌سازان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با بیان این‌که قم دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی است، ادامه داد: جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان در سطح کشور بی‌نظیر است.

ارجمندی با اشاره به ضرورت برگزاری فم تور در این استان، افزود: دریاچه حوض‌سلطان و گنبدنمکی قم دو نمونه منحصر به فرد جاذبه طبیعی اما ناشناخته است که نیازمند معرفی و شناسایی هستند.

وی با اشاره به آثار تاریخی کمتر معرفی شده در استان، تصریح کرد: تنها اثر مادی به جای مانده از ملاصدرا فیلسوف مشهور عصر صفوی خانه او در شهر کهک است که برای صاحبان حکمت و فلسفه قابل تأمل و جذاب است که باید با هدف جذب گردشگر، به همگان معرفی شود.


انتهای پیام / 106
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب: 101451
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *