۰

سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده است

قم نیوز: آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به لزوم هوشیاری در برابر ترویج فرهنگ غربی در مدارس گفت: سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده است.
سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده است
سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده است
به گزارش قم نیوز آیت‌الله مکارم شیرازی دیروز دوشنبه در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش، با اشاره به ضرورت ارتباط حوزه‌های علمیه با نظام آموزشی کشور، گفت: ارتباط آموزش‌وپرورش و دانشگاه با حوزه علمیه از قدیم مرسوم بوده و بوعلی سینا، شیخ بهایی و شیخ طوسی در کنار هم پرورش یافته‌اند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نقش گسترده علمای شیعه در گسترش علوم اسلامی، تصریح کرد: برخی چنین تصور می‌کردند که علمای شیعه نقش چندانی در گسترش علوم خصوصاً علوم اسلامی نداشتند، اما ما با برگزاری کنگره «نقش شیعه در گسترش علوم اسلامی» ثابت کردیم که شیعه در تمام علوم از جمله فقه، اصول، کلام و حتی طب، نجوم، معماری و غیره پیشتاز بوده و نقش مؤثری داشته است.

وی ادامه داد: باید دستاوردهای علمای بزرگ شیعه در کتب درسی دانش آموزان و دانشگاهیان گنجانده شود تا آن‌ها نسبت به مواریث مهم پیشینیان خود و سابقه عظیم علمی آگاه شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش پایانی سخنان خود ایجاد تحول در آموزش‌وپرورش را یک ضرورت دانست و افزود: سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده که لازم است نسبت به اجرای این‌گونه سندها و جایگزینی فرهنگ غربی هوشیار بود.انتهای پیام / 106
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 101452
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *