۰

توضیحات رئیس پلیس راهور قم در مورد وظایف رانندگان پس از تصادف

قم نیوز: رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان قم گفت: راننده هر وسیله نقلیه‌ای که مرتکب تصادف منجر به جرح یا فوت می شود، موظف است بلافاصله وسیله نقلیه خود را در محل وقوع تصادف متوقف کرده و تا زمانی که تشریفات مربوط به رسیدگی، توسط کارشناسان تصادف راهنمایی و رانندگی خاتمه نیافته، مطلقا از تغییر وضع خودرو یا صحنه تصادف خودداری کند.
توضیحات رئیس پلیس راهور قم در مورد وظایف رانندگان پس از تصادف
توضیحات رئیس پلیس راهور قم در مورد وظایف رانندگان پس از تصادف
به گزارش قم نیوز غلامرضا صدفی اظهار کرد: هرگاه تصادف فقط منجر به خسارت مالی شود به نحوی که امکان حرکت از وسیله نقلیه سلب نشده باشد، راننده موظف است وسیله نقلیه را در نزدیکترین محلی که موجب سد معبر نشود، برای رسیدگی و معاینه، متوقف کند.

 وی افزود: در صورتی که در مورد خسارت، از طرف بیمه مقرراتی وضع و اعلام شده باشد که در این صورت، توقف در محل به شرط انجام مقررات بیمه، از طرف رانندگان اجباری نخواهد بود.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: علاوه بر این، رانندگان وسایل نقلیه ای که به هر ترتیب تصادف کرده اند، در صورت وقوع جرح، موظفند کمک های لازم را به مجروحان حادثه انجام و در اعزام آنان به بیمارستان، مساعدت کنند.

صدفی بیان کرد: مورد تصادفات منجر به جرح، هرگاه مصدوم احتیاج به کمک فوری داشته باشد و راننده با وجود امکان رسانیدن مصدوم به مراکز درمانی و یا استمداد از ماموران انتظامی، از این کار خودداری کند و یا به منظور فرار از تعقیب، محل حادثه را ترک و مصدوم را رها کند، مقررات تشدید مجازات درباره او اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب: 102290
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *