۰

برخورد لازم با مدیر خاطی که از خودروی دولتی استفاده شخصی کرده بود، صورت گرفت

قم نیوز: معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قم از برخورد با مدیر خاطی که از خودرو اداری استفاده شخصی نموده بود خبرداد و گفت: پیرو گزارشاتی مبنی بر استفاده شخصی از یک دستگاه خودرو دولتی در قم ، بلافاصله مدیر دستگاه مربوطه احضار و برخورد لازم با وی صورت گرفت.
برخورد لازم با مدیر خاطی که از خودروی دولتی استفاده شخصی کرده بود، صورت گرفت
برخورد لازم با مدیر خاطی که از خودروی دولتی استفاده شخصی کرده بود، صورت گرفت
به گزارش قم نیوز سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم با اشاره به برخورد صورت گرفته با این فرد خاطی افزود: هرچند مدیر مذکور توجیهاتی را هم در رابطه با استفاده از خودرو دولتی بیان داشت لیکن به خطای خود معترف و عذرخواهی نمود. 

وی با اشاره به قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه های غیرضرور و جلوگیری از تجمل گرایی و آیین نامه اجرایی چگونگی استفاده از خودروهای دولتی بیان نمود: طبق قانون استفاده از خودروهای دولتی توسط مقامات ادارای مجاز در ماده 3 آیین نامه مذکور و با اخذ برگ ماموریت امکان پذیر بوده و در غیر ساعات اداری نیز بدون داشتن برگ مأموریت ممنوع بوده و هر گونه استفاده از این خودروهاخارج از قوانین مربوط و مقررات آیین‌نامه در حکم تصرف غیر مجاز در اموال دولت محسوب می‌شود.

قریشی با اشاره به تفسیر برخی از مدیران در خصوص اینکه خودرو در اختیار مدیر می باشد گفت: اینکه خودرو دولتی در اختیار یک مدیر قرار می گیرد به منزله استفاده شخصی از آن نیست بلکه خودرو برای انجام ماموریت های اداری بوده و قرار نیست خانواده مدیران نیز از آن بهره برداری نمایند. 

معاون استاندار قم افزود: قانون ، نیروی انتظامی را موظف نموده تردد خودروهای‎‎ دولتی را نیز مشابه سایر خودروها در داخل شهرها و جاده‌های کشور کنترل و نظارت نموده و آنهایی را که فاقد برگ مأموریت هستند را به اداره کل اقتصاد و دارایی معرفی نماید و اداره کل مذکور نیز پس از موضوع را به هیئتهای رسیدگی به تخلفات اداری منعکس نماید.

وی گفت: باتوجه به دستور استاندار، موضوع استفاده صحیح از امکانات دولتی را با جدیت بیشتری دنبال نموده و در دولت مردمی به هیچ عنوان چنین رفتارهایی را که با شعارها و اهداف دولت سیزدهم سازگاری ندارد نمی پذیریم و با متخلفین برخورد لازم را خواهیم داشت.

انتهای پیام/ 106
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب: 104302
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *