۰

۵۰ تیم بازرسی روزانه وضعیت بازار قم را رصد می‌کنند

قم نیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: ۵۰ تیم بازرسی از طرف این سازمان با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی به صورت روزانه و مستمر آخرین وضعیت بازار استان را رصد و با هرگونه تخلف احتمالی برخورد می‌کنند.
۵۰ تیم بازرسی روزانه وضعیت بازار قم را رصد می‌کنند
۵۰ تیم بازرسی روزانه وضعیت بازار قم را رصد می‌کنند
به گزارش قم نیوز اکبر ابدالی در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: سطح نظارت‌ها بر بازار استان به صورت چشمگیری افزایش یافته به نحوی که در مدت کمتر از یک هفته بیش از پنج‌ هزار واحد صنفی در قم مورد بازرسی قرار گرفتند و فعالیت آن‌ها از منظر شاخص‌های تعیین شده کنترل شد.

وی افزود: بررسی‌ها نشان‌می‌دهد مردم نیز حضور پررنگ بازرسان در سطح بازار استان را به خوبی احساس کردند و خودشان به عنوان مهمترین عامل کنترل بازار به میدان آمدند و هرگونه تخلف همچون عرضه نکردن کالا، گران‌فروشی و سایر موارد را از طریق سامانه 124 و دیگر راه‌های ارتباطی به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای پیگیری و مقابله،‌ گزارش می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر شاهد همکاری بسیار خوبی میان دستگاه‌های اجرایی با سازمان صنعت، معدن و تجارت قم برای نظارت بر بازار استان هستیم، ادامه داد: دستگاه‌های متعددی با تامین امکانات لازم برای گسترش بازرسی‌ها به میدان آمدند و ما را در امر نظارت یاری می‌کنند.

ابدالی گفت: از مجموعه اصناف و فروشگاه‌های فعال در قم که در هر شرایطی همراهی خوبی با سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان دارند کمال تشکر را داریم و به اطلاع آن عده اندکی که امکان دارد توجه لازم را نسبت به رعایت قانون نداشته باشند می‌رسانیم، براساس مصوبه‌های جدید نرخ جرائم تعزیراتی برای برخورد با متخلفان بسیار افزایش یافته و سطح فعالیت دستگاه‌های نظارتی در این زمینه تشدید شده‌است.

وی همچنین با اشاره به افزایش چشمگیر نظارت‌ها برای مقابله با احتکار کالا در انبارها،‌ افزود: همچنین بر اساس قانون نیاز است که اصناف فعال در حوزه پخش کالاها و کسانی که انبار در اختیار دارند،‌ اطلاعات کالاهای موجود در انبار خود را در سامانه‌ جامع تجارت بارگذاری کنند.

وی تاکید کرد: سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم با همه ظرفیت وارد میدان نظارت بر نحوه توزیع کالاها در بازار استان شده‌است و از همه مردم نیز می‌خواهیم هرگونه تخلفی که مشاهده می‌کنند را از طریق سامانه یاد شده برای پیگیری به بازرسان این سازمان اطلاع دهند.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب: 104341
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *