۰

امید و نشاط با نگاه دینی در جامعه تزریق شود

قم نیوز: رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به اینکه جامعه پذیر کردن برخی موضوعات از رسالت های رسانه است، گفت: برخی مباحث و تصمیمات بسیار مهم، نیاز به جامعه پذیری دارد و رسانه باید با تبیین درست موضوعات، امید و نشاط را با نگاه دینی در جامعه تزریق کند.
امید و نشاط با نگاه دینی در جامعه تزریق شود
امید و نشاط با نگاه دینی در جامعه تزریق شود
به گزارش قم نیوز عطاء الله رفیعی آتانی در نشست مشترک با رئیس و معاونان رادیو معارف خاطرنشان کرد: باید به گونه ای با مردم سخن بگوییم که معارف اسلامی در جامعه درونی شود، منظورم این نیست که ما برای جامعه پذیر کردن معارف دینی، توجیهی پیدا کنیم، بلکه اگر معارف اسلامی به خوبی برای مردم تبیین شود، آنها قطعا پذیرا خواهند بود.

وی گفت: مردم امروز سوال دارند که حکومت، حکومت اسلامی است و این معارف اسلامی باید در اداره کشور نقش ایفا کند و به تعبیری در عرصه عمل و کشور داری خود را نشان دهد، در اینجا در کنار رادیو معارف، همه مراکز و دستگاه های علمی وظیفه دارند که معارف اسلامی را خوب تبیین کنند و کاستی ها را با مردم در میان بگذارند.

 رفیعی آتانی یادآورشد: هر کجا که طبق معارف دینی و اسلامی کار پیش رفته، ما مشکلی نداریم، بنابراین باید با قدرت از دینداری خود دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه باید یک نگاه تمدنی به مسائل داشته باشیم،گفت: در زمان جنگ، ما با دست خالی در برابر دشمنان و تمام دنیا ایستاده و پیروز شدیم، امروز که قدرت بیشتری در عرصه های مختلف داریم باید الگوهای دینی را ارائه دهیم و با همین الگوهای دینی می توان بر مشکلات داخلی نیز غلبه کرد.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی بر خلاف مدعیان آزادی و حقوق بشر، کشوری است که حتی در سخت ترین شرایط جنگ، یک ثانیه انتخابات را با تاخیر برگزار نکرد، چون انتخابات و مردم سالاری دینی از آرمان های انقلاب بود، و باید محافظت می شد.

رفیعی آتانی بیان داشت: باید امید، سرزندگی و نشاط را با نگاه دینی در جامعه تزریق کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس خواهان راه اندازی برنامه ای تحت عنوان "دین و قانون" یا "دین و سیاستگذاری" با محوریت این مرکز در رادیو معارف شد و گفت: مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برای پشتیبانی فکری و معرفتی و اتاق فکر از این برنامه ها، آمادگی دارد به رادیو معارف کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز انقلاب اسلامی، مزرعه تولید دانش و معارف دینی شده است و باید دانش های جدید و معارف اجتماعی اسلامی که محصول انقلاب اسلامی است، در سطح جامعه جلوه بیشتری داشته باشد، این رسالت بر عهده رسانه هایی مانند رادیو معارف می باشد.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند، معارف دینی و دانش هایی که تولید شده، امروزه در عرصه عمل خود را نشان دهد، اگر جایی کاستی داریم باید موانع را شناسی و رفع کنیم، امروز زمان پاسخگویی است اگر جایی خوب عمل نکردیم باید ببینیم مشکل کار کجاست.

 وی ادامه داد: مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با رویکرد دینی و اسلامی در بستر حوزه های علمیه فعال است و در تلاش است که با استفاده از ظرفیت سایر مراکز علمی، به سیاستگذار، قانونگذار و نظام تصمیم گیری کمک کند.

دکتر مسعود کاویانی مدیر رادیو معارف نیز در این نشست گفت: مرکز مرکز تحقیقات اسلامی مجلس می تواند به عنوان اتاق فکر به تولید برنامه ها در رادیو معارف کمک کند.

وی ادامه داد: جامعه پذیری برخی تصمیمات از وظایف ماست و کارشناسان خبره، مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در این زمینه به ما کمک کنند.

در این نشست معاونان و سردبیران حوزه های مختلف رادیو معارف نیز پیشنهاداتی برای همکاری فی مابین را مطرح کردند.


انتهای پیام / 106
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 104347
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *