آیت الله میرباقری: تشییع باشکوه مرحوم فاطمی نیا نشانه محبت مردم به دین است

خبرگزاری مهر , 28 ارديبهشت 1401 ساعت 21:17

استاد حوزه علمیه قم گفت: مراسم تشییع گسترده مرحوم فاطمی نیا در تهران و قم نشان از محبت مردم به دین و عالمان دینی است و هر کسی برای خداوند کار کند مزد وی نیز همین است.


به گزارش قم نیوز آیت الله سید محمدمهدی میرباقری در مراسم گرامیداشت ارتحال مرحوم استاد فاطمی نیا که شامگاه سه شنبه در مسجد اعظم قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: حقیقت علم از آن اولیا و انبیای الهی است که مجموع آن به نبی مکرم اسلام و اهل بیت ایشان عطا شده‌است.

استاد حوزه علمیه قم عنوان داشت: در روایات داریم که تمام علم نزد پیامبر و ائمه معصومین و بالاتر از همه، نزد امیرالمومنین (ع) است.

وی با بیان اینکه علم ائمه معصومین سرچشمه حیات است و انسان را زنده می‌کند افزود: چراغی که مؤمنان در سایه آن در محشر حرکت می‌کنند نور ائمه است.

آیت الله میرباقری بیان داشت: با رحلت پیامبر اکرم، حقیقت وحی و علم نرفت و اگر چنین بود شب قدر نیز نداشتیم.

وی با اشاره به شخصیت استاد فاطمی نیا بیان داشت: این روحانی وارسته حامل علوم الهی بود و به همین دلیل قلوب انسان‌ها را به دور خود جمع می‌کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: علم و محبتی که در وجود برخی افراد قرار گرفته این ظرفیت را دارد که مردم را به سمت خدا و اهل بیت هدایت کند.

وی تصریح کرد: مهمترین کار روحانیون و علما این روزها در اوج توطئه‌های استکبار جهانی هدایت مردم به سمت امامان معصوم (ع) است.

میرباقری گفت: بسیاری از افراد به خصوص جوانان در طول سال‌ها تبلیغ دین، از منبر استاد فاطمی نیا استفاده کردند و او دردمند نسبت به جامعه بود از درد ظاهری گرفته تا درد باطنی.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: خصوصیاتی بسیاری در وجود مرحوم فاطمی نیا بود و ایشان سال‌ها در مسیر کسب علم تلاش کردند و اطلاعات گسترده‌ای در علوم دینی داشتند.

استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: رابطه ایشان با مستمعین پدرانه، مهربانانه، صمیمی و محبت آمیز بود و همین ویژگی‌ها موجب شد تا بسیاری از قلوب به گرد ایشان جمع شوند.

وی افزود: مراسم تشییع گسترده مرحوم فاطمی نیا در تهران و قم نشان از محبت مردم به دین و عالمان دینی است و هر کسی برای خداوند کار کند مزد وی نیز همین است.

آیت الله میرباقری ابراز داشت: در روایات داریم اگر کسی علمی را منتقل کند تا این علم می چرخد در ثوابش شریک است و این عالم در طول سالهای عمر خود با اطلاعات گسترده‌ای که از معارف اسلامی داشت در مسیر تبلیغ دین تلاش کرد.
انتهای پیام / 137


کد مطلب: 104397

آدرس مطلب: https://www.qomnews.ir/fa/news/104397/آیت-الله-میرباقری-تشییع-باشکوه-مرحوم-فاطمی-نیا-نشانه-محبت-مردم-دین

قم نیوز
  https://www.qomnews.ir