۰

وجود هزار و 230 آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در قم

قم نیوز: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حال حاضر حدود هزار و 230 آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در سطح شهر داریم که می‌توانند در مواقع بحرانی بازوی سازمان در خدمت‌رسانی به شهروندان باشند.
وجود هزار و 230 آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در قم
وجود هزار و 230 آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در قم
به گزارش قم نیوز عباس جعفری در گفت‌وگویی خبری، با اشاره به وضعیت نیروهای ستادی و عملیاتی سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم گفت: آتش‌نشانی شهرداری قم ۵۳۰ نیرو داشته که از این تعداد، ۴۸۷ نفر نیروی عملیاتی هستند.

وی با بیان اینکه این نیروهای عملیاتی در سه شیفت ساماندهی شده‌اند، ابراز کرد: طبق استانداردهای جهانی برای به ازای هر ۲۵۰۰ شهروند باید یک آتش‌نشان داشته باشیم که در این مورد هنوز نتوانستیم به استاندارد برسیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ادامه داد: در حال حاضر حدود هزار و 230 آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در سطح شهر داریم که می‌توانند در مواقع بحرانی بازوی سازمان در خدمت‌رسانی به شهروندان باشند.

وی تجهیزات خودرویی و عملیاتی سازمان آتش‌نشانی را موردتوجه قرار داد و افزود: در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه خودروی امدادرسان و عملیاتی در آتش‌نشانی قم وجود دارد که در این زمینه با توجه به اینکه قم جزء پنج کلان‌شهر بلندمرتبه کشور بوده نیاز است که روند افزایش تجهیزات و به‌روزرسانی امکانات همواره ادامه‌دار باشد.

جعفری با درخواست از مدیریت استان و کشور برای کمک به تأمین تجهیزات آتش‌نشانی اضافه کرد: آتش‌نشانی با جان و مال مردم طرف است و با توجه به هزینه‌های بالای تجهیزات، نیاز است که دولت در این زمینه کمک‌حال شهرداری‌ها باشد.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶
کد مطلب: 104900
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *