۰

آیت الله مکارم شیرازی: شناساندن اندیشه‌های شیعی از نتایج سفر آیت الله اعرافی به واتیکان بود

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان آشنایی دیگران با اندیشه‌های شیعی را از نتایج مهم سفر آیت الله اعرافی به واتیکان و کشورهای اروپایی برشمرد.
شناساندن اندیشه‌های شیعی از نتایج سفر آیت الله اعرافی به واتیکان
شناساندن اندیشه‌های شیعی از نتایج سفر آیت الله اعرافی به واتیکان
به گزارش قم نیوز آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به نتایج سفر اخیر وی به واتیکان و کشورهای اروپایی گفت: ما سالیان سال در مقابل گفته‌های آنان سکوت کردیم و دفاع جانانه نکردیم، اما این سفرها سبب می‌شود بخشی از این سمپاشی‌ها برچیده شود.

وی گفت: با توجه به ویژگی‌های علمی، نو اندیشی و دیدگاه همگرایی که در شما سراغ داریم، جنابعالی صالح‌ترین شخص برای این سفر بودید و بحمدالله این سفر دارای آثار و نتایج خوبی بوده که من از شما تشکر می‌کنم.

این مرجع تقلید افزود: یکی از مشکلات میان ادیان، تفاوت اندیشه‌ها و اختلاف فکرهاست که با این گونه رفت و آمدها و دیدارها می‌توان آن را کمرنگ و مرتفع ساخت.

وی خاطرنشان ساخت: باید بر مشترکات تکیه کرده و از موارد اختلافی دوری کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی آشنایی دیگران با اندیشه‌های شیعی را از نتایج مهم این سفر برشمرده و افزود: سفر شما به نمایندگی از حوزه‌های علمی شیعی برای برطرف کردن بعضی نسبت‌های خلاف که به شیعیان داده می‌شد، اثرگذار بود.

وی برقراری ارتباط میان عالمان شیعه و اهل سنت را نیز ضروری دانست و بیان کرد: اگر ارتباط با علمای اهل سنت بیشتر شود، می‌توانیم سم پاشی ها را خنثی کنیم.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: البته به برخی از وهابیان هر چه بگوییم فایده ندارد، چرا که آنها قصد و غرض خاصی دارند و می‌خواهند که این شکاف همیشگی باشد، اما می‌توان شکاف میان تشیع و اهل سنت و همچنین میان اسلام و مسیحیت را از میان برداشت و باید این شکاف‌ها را پر کرد.

در ابتدای این دیدار اعرافی گزارش مبسوطی از سفر خود به واتیکان و بعضی کشورهای اروپایی ارائه کرد.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰
کد مطلب: 104964
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *